D. Grybauskaitė susitiko su JK Premjeru D. Kameronu (0)

grybauskaite-kameronas-lrp.lt-r.dackaus-nuotr3

Deividas Kameronas Ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Gruodžio 17 d. Briuselisyje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš Europos Vadovų Tarybos posėdį susitiko su Jungtinės Karalystės Ministru Pirmininku Davidu Kameronu (David Cameron). Susitikimas įvyko Premjero iniciatyva.

Premjeras D. Kameronas Lietuvos vadovei išsamiai pristatė Jungtinės Karalystės pasiūlymus, kaip reformuoti Europos Sąjungą (ES). Tai viena pagrindinių šio viršūnių susitikimo temų.

Prezidentės teigimu, Lietuva yra pasiruošusi ieškoti sprendimų, kurie sustiprintų ES. Palaikome Jungtinės Karalystės siūlymus skatinti visos ES konkurencingumą ir mažinti reguliavimo naštą verslui. Tačiau siūlomos reformos negali diskriminuoti Europos Sąjungos piliečių ir pažeisti pamatinio ES principo – laisvo asmenų judėjimo.

Deividas Kameronas Ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Deividas Kameronas Ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Prezidentė pabrėžė, jog Lietuva ir kitos ES šalys yra pasirengusios įsiklausyti į Jungtinės Karalystės pasiūlymus. Svarbu, kad sprendimai būtų grindžiami galiojančių ES sutarčių nuostatomis.

Europos Vadovų Taryba toliau tęs diskusijas dėl Jungtinės Karalystės pasiūlymų ir sieks susitarimo 2016 m. vasario mėnesį vyksiančiame susitikime.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė