B. Savukyno premijos bei premijų už publicistinius kūrinius įteikimo iškilmės (0)

Bronys Savukynas

Bronys Savukynas | Nuotr. iš leid.: Baltistica. – XLIII (2). – Vilnius, 2008

Gruodžio 17 d., ketvirtadienį, 12 val. Kultūros ministerijos Baltojoje salėje (211 kab.) vyks Bronio Savukyno premijos bei premijų už publicistinius kūrinius įteikimo iškilmės. Premijas įteiks kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Šįmet Bronio Savukyno premija bus įteikta poetui, dvisavaitinio kultūros ir meno leidinio „Nemunas“ vyriausiajam redaktoriui Viktorui Rudžianskui, o premijos už publicistinius kūrinius – Arūnui Sprauniui, Jūratei Visockaitei ir Regimantui Tamošaičiui.

Bronio Savukyno premija įsteigta 2010 m. Kultūros ministerijai bendradarbiaujant su Lietuvių PEN centru. Premija skiriama siekiant įvertinti publicistinių kūrinių autorius, kultūros leidinių kryptį formuojančius vyriausiuosius redaktorius už lietuvių kalbos grynumo ir taisyklingumo puoselėjimą, humanistinių vertybių, analitinės minties ir intelektualinės kultūros skleidimą periodiniuose kultūros leidiniuose.

Kasmet skiriama viena 116 bazinių socialinių išmokų (BSI) dydžio premija.

Apie Bronį Savukyną:

Lietuvių filologas, kalbininkas, vertėjas, žurnalistas, redaktorius B. Savukynas gimė 1930.01.05 d. Čivonyse, Veisiejų valsčiuje, Seinų apskrityje.

1949 m. baigęs Leipalingio gimnaziją, 1950 m. įstojo Vilniaus universitetą studijuoti lituanistikos. Po to sekė studijos aspirantūroje, septyneri metai Lietuvos MA Lietuvių kalbos ir literatūros institute. 1966–1967 m. dirbo tuometiniuose Knygų rūmuose, 1968–1970 m. – Paminklų konservavimo institute.

Kalbininkas įnešė svarų indėlį į baltų onomastiką: tyrinėjo hidronimus ir antroponimus. Jis yra vienas iš pirmojo lietuvių hidronimų vardyno, „Lietuvių vardų kilmės žodyno“ sudarytojų, rašė straipsnius toponimikos klausimais, vertė grožinės literatūros kūrinius iš vokiečių, lenkų, latvių kalbų.

XX a. 7-ojo dešimtmečio pabaigoje pradėjo dirbti žurnale „Kultūros barai“, o nuo 1992 m. iki mirties buvo šio leidinio vyriausiasis redaktorius.

B. Savukynas buvo Lietuvių PEN centro, Lietuvių kalbos draugijos, Pasaulio lituanistų bendrijos ir kt. organizacijų narys.

2006 m. už nuopelnus kultūrai B. Savukynas buvo apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle. 2007 m. tapo Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas.

B. Savukynas mirė 2008 m. balandžio 20 d. Vilniuje. Palaidotas Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

2010 m. Lietuvos Kultūros ministerijai bendradarbiaujant  su Lietuvių PEN centru buvo įsteigta Bronio Savukyno premija Ji skiriama siekiant  įvertinti publicistinių kūrinių autorius.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė