Prezidentė aplankė privalomąją tarnybą atliekančius šauktinius (0)

R. Dačkaus nuotr.

R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje, kur susitiko su privalomąją karo tarnybą pradedančiais kariais, domėjosi jų tarnybos ir poilsio sąlygomis bei dovanojo knygų kariuomenės savanoriams.

Šiame batalione devynis mėnesius truksiančią karo tarnybą vakar pradėjo 342 jaunuoliai. Visi jie Lietuvai tarnauti nusprendė savanoriškai arba patekę į šaukimo sąrašus pareiškė norą ją atlikti pirmumo tvarka. Tarp naujų šauktinių yra 10 merginų.

„Pirmasis šaukimas į atkurtą privalomąją karo tarnybą praėjo sklandžiai ir su kaupu pateisino lūkesčius. Trys tūkstančiai jaunų žmonių nusprendė tapti savanoriais, parodydami didelę drąsą ir sąmoningumą. Šis jaunimas jaučia pareigą valstybei ir yra Lietuvos ateitis. Svarbu, kad būsimi kariai yra atsakingi, motyvuoti ir greitai mokosi.  Jų tarnyba yra vertinama labai gerai. Tai – svarus indėlis, stiprinant Lietuvos gynybinius pajėgumus“, – sakė Prezidentė.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione šalies vadovė apžiūrėjo ginkluotę, gyvenamąsias, mokymosi ir laisvalaikio patalpas, bendravo su tarnybą atliekančiais ir pradedančiais Lietuvos kariais.

Gruodžio mėnesį vyksta paskutinis šiais metais šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą etapas. Jo metu į kariuomenės padalinius atvyks daugiu nei 900 naujokų. Iš viso privalomąją karo tarnybą šiemet pradės 3 tūkst. karių, visi jie užsirašė tarnybai savanoriškai. Ypač aktyvūs buvo Panevėžio, Alytaus, Šiaulių ir Kauno regiono jaunuoliai.

Per devynių mėnesių tarnybos laiką iš privalomosios karo tarnybos karių suformuoti daliniai dalyvaus karinėse pratybose, taip pat mokysis drauge su NATO kariais. Išmokę valdyti ginklą ir bendrų kovos veiksmų, šie kariai suformuos specializuotas kuopas, kurios papildys parengtąjį karinį rezervą.

Planuojama, kad per 5 metus Lietuvos kariuomenės rezervas bus papildytas 16–17 tūkst. karių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė