Filmas apie Č. Sugiharą Japonijoje nusileidžia tik Džeimsui Bondui (video) (0)

Juostos sustabdyta akimirka

Juostos sustabdyta akimirka

Gruodžio pradžioje tekančios saulės šalyje įvyko filmo apie Čijunę Sugiharą „Persona non grata“ premjera. Ji neabejotinai prisidėjo prie dvigubai išaugusių japonų turistų srautų Kaune.

Pasak Lietuvos ambasadoriaus Japonijoje Egidijaus Meilūno, šiuo metu filmas rodomas daugiau nei 300 Japonijos kino teatrų ir pagal populiarumą nusileidžią tik kino juostai apie Džeimsą Bondą. Kino teatruose ir masinio susibūrimo vietose taip pat dalinami lankstinukai apie Kauną. Šiuo metu Japonijoje tikras sujudimas. Įvairiose televizijose vyksta daugybė laidų, skirtų šiam filmui, kuriose minima Lietuva ir Kaunas, rodomi Kauno vaizdai.

„Kaunas šiuo metu labai stipriai reklamuojamas“, – pabrėžė E. Meilūnas.

Auga turistų srautai

Tuo tarpu Kaune jau kuris laikas didėjantys turistų iš tolimosios šalies srautai byloja apie augantį miesto patrauklumą japonų tarpe. Kauno turizmo informacijos centro duomenimis, šiemet japonų turistų į Kauną atvyko du kartus daugiau nei praėjusiais metais – beveik 2 tūkstančiai. Atvykėliai labiausiai domisi Sugiharos namais-muziejumi, IX fortu, Kauno senamiesčiu, lino ir gintariniais suvenyrais.

„Džiaugiamės, kad Kaunas tampa vis patrauklesniu miestu japonų turistams. Tragiški įvykiai antrojo pasaulinio karo metu sujungė net kelias tautas, kurios iki pat šiandien bendradarbiauja ir bendrauja. Sugiharos diplomatija veikia iki šiandien. Japonijoje pasirodė naujas filmas, kuris kaip papildomas variklis skatina japonų turistus sužinoti daugiau apie Kauną ir čia atvykti“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Pamatė pirmieji

Spalio 13 d. istoriniame “Romuvos” kino teatre Kaune įvyko pasaulinė neseniai Japonijoje sukurto filmo apie Čijunę Sugiharą „Persona non grata“ premjera. Lietuvos žiūrovai ne tik pamatė naująjį filmą, bet ir susitiko su jo režisieriumi Celin Gluck bei pagrindinių vaidmenų atlikėjais Tošiaki Karasava ir Koyuki.

Ši premjera surengta keliais mėnesiais anksčiau nei Japonijoje – ten filmas pirmą kartą parodytas Tokijuje, gruodį.

Siūlo bendradarbiauti

Pasak Kauno miesto savivaldybės Kultūros ir turizmo plėtros skyriaus vedėjos Ingos Pažereckaitės-Kalėdienės, laukiami visi verslininkai, asociacijos ar kiti dirbantys, bendraujantys su japonais ar tiesiog turintys svečių ir norintys pristatyti Kauną.

„Jeigu norite nusivežti lankstinukų japonų kalba į vieną ar į kita renginį, galite kreiptis į mus, mielai pasidalinsime ir bendromis jėgomis platinsime žinią apie Kauną svečiams iš Japonijos“, – teigė I.  Pažereckaitė-Kalėdienė.

Č. Sugihara buvo Japonijos vicekonsulas Lietuvoje, kuris 1939–1940 m. rezidavo Kaune (dabartiniame Sugiharos namų pastate) ir čia išgelbėjo tūkstančius žydų gyvybių. Tai jis padarė išduodamas tranzitines Japonijos vizas, kurios leido žydams pabėgti nuo nacių okupacijos ir holokausto.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė