Baltų tapatybės paieškoms suburtas tinklas driekiasi per visą Lietuvą ir Latvijos baltiškas žemes (0)

Is BALTU KELIO archyvo

Iš „Baltų kelio“ archyvo

Asociacija „Baltų centras“ Vilniuje, LR Kultūros ministerijoje, gruodžio 15 d. rengia seminarą „Tarptautinis/nacionalinis kultūros kelias „Baltų kelias“: iššūkiai ir galimybės“. Lietuvoje ir Latvijoje kuriama sistema – partnerių tinklas, jungiantis kultūros, turizmo bei verslo sritis, susijusias su baltų tapatybe.

„Žinome Popiežiaus Jono Pauliaus II, Žydų kelią, Gintaro kelią, o kas mes patys tokie esame?“ – sako projekto „Baltų kelias“ vadovė, Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė.

„Baltų keliu“ siekiama saugoti ir puoselėti, aktualizuoti baltų kultūros savastį, įvairaus pobūdžio kultūrinius veiksmus, procesus, veiklas, renginius. Tai priemonė, skatinanti kultūrinį turizmą: baltų kultūrinės aplinkos pažinimą, kraštovaizdį, praeities ir dabarties vaizduojamuosius ir scenos menus, istorinį baltų ir dabarties baltų (etninį) gyvenimo būdą, vertybes, tradicijas, įvykius, kūrybinių ir kultūrinių pokyčių procesus.

Organizatoriai formuoja partnerių tinklą Lietuvoje ir Latvijoje, susijusį ne tik su baltų kultūra, bet ir su turizmu, verslu – teikiamomis maitinimo, apgyvendinimo, laisvalaikio praleidimo, suvenyrų/lauktuvių ir kitomis veiklomis. Siekiama, kad keliaudami „Baltų kelio“ maršrutais žmonės ne tik nauja sužinotų, kaip ir kuo gyveno baltai, bet ir turiningai praleistų laisvalaikį. 

Į „Baltų centro“ kvietimą prie projekto prisijungti atsiliepė visos šešiasdešimt Lietuvos savivaldybių ir Latvijos žemių, kuriose gyveno baltai, savivaldybės, muziejai, bibliotekos, kultūros centrai, mokslo ir tyrimų įstaigas, Lietuvos ir Latvijos ambasados.

Seminare pirmą kartą susitiks projekto partneriai, bus aptarta, kokie darbai nuveikti, apžvelgtos tolesnės perspektyvos.

Seminare dalyvaus: LR kultūros ministras Šarūnas Birutis, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė Jurgita Kazlauskienė,  Asociacijos „Baltų centras“ vadovė doc. dr. Regina Kvašytė, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Registro tvarkymo, viešųjų ryšių ir edukacijos skyriaus vedėjas, Europos Tarybos IDS dėl Kultūros kelių biuro pirmininkas Alfredas Jomantas, Projekto „Baltų kelias“ vadovė Rūta Stankuvienė, projekto koordinatorius Darius Ramančionis ir kiti.

Seminaras vyks Vilniuje, LR kultūros ministerijoje (Baltoji salė, II a., 211 kab.), J. Basanavičiaus g. 5, gruodžio 15 d., 9.30.

Kita jo dalis – Šiauliuose, ŠU bibliotekoje (205 aud.), Vytauto g. 84, gruodžio 16 d., 9.30.

Prieš seminarą bus galima pakalbinti jo dalyvius.

Formuojamas partnerių tinklas Lietuvoje ir Latvijoje, susijęs ne tik su baltų kultūra, bet ir su turizmu, verslu.

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė