Pasienyje su Rusija Latvija pradėjo statyti tvorą, kad apsigintų nuo nelegalių migrantų (1)

Migrantai | Vengrijos policijos nuotr.

Migrantai | Vengrijos policijos nuotr.

Maždaug trečdalis Latvijos ir Rusijos sienos bus apsaugota sunkiai įveikiama tvora, taip BBC pranešė Latvijos pasienio apsaugos atstovas Eugenijus Pozniakas.

Jo žodžiais, projektas pradėtas rengtai šiais metas, o statybos prasidėjo šios savaitės pradžioje

„Tvora reikalinga tam tikrose pasienio atkarpose, tai – apie 90 kilometrų iš 270. Kalbu apie 2–5 kilometrų juostas. Tai padės prevenciškai atbaidyti nuo sienos kirtimo, o taip pat aprūpinti tam tikra įranga“, – sakė E Pozniakas.

Pasienietis tvirtina, kad šiais metais pastebimai padidėjo nelegalaus sienos kirtimo atvejų. 2014 metais sugauti 144 asmenys, o jau šiais metais artėjama prie 500. Daugiausiai nelegaliai sieną kerta vietnamiečiai.

Kurį laiką Latvija susiduria su nelegalių migrantų grąžinimo problema. Ne visada pavyksta įrodyti, kad asmenys pateko iš Rusijos. Tenka juos grąžinti į tą patį Pakistaną, todėl tai užtrunka, o per tą laiką juo reikia laikinai apgyvendinti.

„Tam tikru metu mums trūko vietos juos apgyvendinti, todėl tekdavo juos patalpinti policijos daliniuose“, – pridūrė minimas pasienietis.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    Ūkiškai reikalus sprendžia. Jeigu prieš kelis metus ES būtų mums padėjusi apsitverti nuo šernų, tai šiandien ta tvora dar ir juos pačius saugotų – nuo nelegalų, kurių tikslas yra Vokietija, Švedija, kiti turtingesni kraštai… Taigi, iš gobšumo sau pakenkė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė