Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė dėl bendrų veiksmų siekiant palankių sprendimų artėjančiame NATO viršūnių susitikime (0)

A. Pliadžio nuotr.

A. Pliadžio nuotr.

Gruodžio 14 d. Vilniuje vykusiame Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Estijos gynybos ministras Hanesas Hansas (Hannes Hanso) ir  Latvijos gynybos ministras Raimondas Bergmanis (Raimonds Bergmanis) sutarė dėl bendros strategijos ruošiantis kitąmet Varšuvoje vyksiančiam NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimui, kuriame tikimasi Baltijos regiono saugumui svarbių sprendimų, rašoma KAM pranešime.

„Artėjančiame NATO viršūnių susitikime Varšuvoje svarbu užtikrinti NATO sutarimą dėl esamų ir papildomų ilgalaikių atgrasymo priemonių Baltijos regione. Su Estijos ir Latvijos gynybos ministrais sutarėme bendrai siekti, kad kiekvienoje iš trijų Baltijos valstybių dislokuotos rotuojamos NATO sąjungininkų pajėgos būtų padidintos iki bataliono dydžio“, – po susitikimo kalbėjo ministras J. Olekas.

Susitikimo metu Baltijos šalių ministrai pabrėžė nuolatinio sąjungininkų, ypač JAV, pajėgų buvimo ir išankstinio karinės įrangos dislokavimo Baltijos valstybėse, taip pat kitų NATO vykdomos atgrasymo politikos priemonių svarbą.

Ministrai patvirtino įsipareigojimą toliau teikti visapusišką priimančiosios šalies paramą sąjungininkų kariams, sudarant kuo palankesnes sąlygas treniruotis ir tobulinti sąveiką su Baltijos šalių kariais bendrų pratybų metu.

Baltijos šalių gynybos ministrai taip pat sutarė koordinuoti veiksmus rengiant nacionalinius ir NATO operacinius gynybos planus. Taip pat patvirtinta, kad Baltijos šalys NATO oro policijos misijai Baltijos valstybėse ir toliau skirs 5 mln. eurų, šias išlaidas pasidalindamos po lygiai.

Po susitikimo Baltijos šalių gynybos ministrai išvyks į Ukrainą susitikti su Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak), su kuriuo aptars galima paramą Ukrainai, jai plėtojant ginkluotąsias pajėgas ir reformuojant gynybos sektorių.

Gruodžio 15 d. Lvove ministras J. Olekas aplankys Lietuvos kariuomenės instruktorius. Jie, dalyvaudami JAV vadovaujamoje mokymo programoje, kartu su sąjungininkais padeda rengti Ukrainos reguliariosios kariuomenės padalinius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė