Bus pristatytas R. Ozolo romanas „Pradžių knyga“ (0)

Romualdas Ozolas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Romualdas Ozolas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Gruodžio 15 d., 16 val. Bazilionų mokykloje (B. Mejerytės g. 1, Bazilionai, Šiaulių r.) įvyks filosofo, publicisto, visuomenininko, Kovo 11-osios Akto signataro, Romualdo Ozolo (romano „Pradžių knygą“ bei istorijos ir kultūros žurnalo „Padubysių kronikos“ naujojio 5-tojo numerio pristatymas.

R. Ozolo (1939-2015) proza atvirai ir subtiliai atskleidžia pasaulį, kuriame augo, brendo ir mėgino susivokti karta, kuri gimė per vėlai, kad išeitų į pokario miškus, bet kuri turėjo pati suprasti ir atrasti, kas yra tiesa, kiek jos slepiama ir kiek jos pasakoma.

Romano „Pradžių knygą“ pagrindinis veikėjas Tomas Dambrava (kurio paveiksle nesunku nujausti paties autoriaus asmenybę), iš vaiko tapdamas jaunuoliu, iš jaunuolio – vyru, sovietinėje tikrovėje matantis karikatūriškai netikrą gyvenimą, ieško tikrojo – knygose, gamtoje, meilėje, dvasios ir kūno virsmuose, bendraamžiuose. Deja, už tikrųjų vertybių atradimus neretai tenka sumokėti akistata su melu, baime, mirtimi ir kitomis velniavomis. KVIETIMAS 5.1 Bazilionai„Padubysių kronikos“ yra R. Ozolo įsteigto ir redaguoto istorijos ir kultūros žurnalo „Nepriklausomybės sąsiuviniai“ regioninis priedas. „Padubysio kronikos“ išvydo dienos šviesą dėka signataro, filosofo Romualdo Ozolo, Bazilionų vidurinės mokyklos direktoriaus Rimanto Gorio, leidyklos „Saulės delta“ steigėjo, Lietuvos kultūros fondo pirmininko Huberto Smilgio, Romualdo Ozolo paramos fondo „Už teisingumą Lietuvoje“ Romualdo Ozolo paramos fondo direktoriaus, istoriko Eugenijaus Skrupskelio, Šiaulių universiteto  rektoriaus prof. Donato Jurgaičio, to paties universiteto profesoriaus emerito menotyrininko Vytenio Rimkaus ir prof. Arūno Gumuliausko.

Idėją leidiniui atsirasti iškėlė R. Ozolas, ją įvykdyti ėmėsi Bazilionų vidurinės mokyklos direktorius Rimantas Gorys.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė