Vilniuje susitiks Baltijos valstybių gynybos ministrai (1)

Baltijos valstybiu veliaveles_kam.lt

kam.lt nuotr.

Gruodžio 14 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Vilniuje susitiks su Estijos gynybos ministru Hannesu Hanso (Hannes Hanso) ir laikinai Latvijos gynybos ministro pareigas einančiu Raimondu Bergmaniu (Raimonds Bergmanis).

Baltijos šalių gynybos ministrai aptars saugumo padėtį regione, pasirengimą artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, sąjungininkų karinių pajėgų buvimo Baltijos regione ir kitus saugumo ir gynybos klausimus.

Po susitikimo Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai Krašto apsaugos ministerijoje pasirašys komunikatą dėl tolesnio šalių bendradarbiavimo ir bendrų pozicijų svarbiausiais saugumo ir gynybos srities klausimais.

Vėliau ministrai išvyks į Ukrainą, kur susitiks su Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak). Baltijos šalių ir Ukrainos gynybos ministrai aptars galimybes padėti Ukrainai, siekiant plėtoti ginkluotąsias pajėgas ir įgyvendinti saugumo sektoriaus reformas.

Gruodžio 15 d. krašto apsaugos ministras J. Olekas Lvove susitiks su Lietuvos kariuomenės instruktoriais, kurie nuo lapkričio mėnesio, dalyvaudami daugianacionalinėje JAV vadovaujamoje Ukrainos karių rengimo programoje, kartu su sąjungininkais padeda rengti Ukrainos reguliariosios kariuomenės karius.

Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimai rengiami kasmet du kartus per metus.

Kategorijos: Baltų žemėse, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė