Dzūkai iš Varėnos kviečia kartu pasidainuoti (1)

Folkloro ansamblis is Varėnos Zeiria

Folkloro ansamblis iš Varėnos Žeiria | ansamblio arch. nuotr.

Gruodžio 12 d. 16.00 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks advento koncertas-vakaronė „Krašte marių, leliumoj“. Folkloro ansamblis „Žeiria“ (vad. V. Naruševičiūtė) iš Varėnos pristatys šio krašto adventinę programą. Popietės metu apsilankiusieji bus kviečiami kartu dainuoti, jungtis į žaidimus, klausytis pasakojimų apie dzūkų advento ir šventinio laikotarpio tikėjimus, draudimus, burtus, orų spėjimus.

Į Varėnos kultūros centro folkloro ansamblį „Žeiria“ susibūrė 16 įvairaus amžiaus bei profesijų žmonių, kurių širdyse rusena meilė lietuvių liaudies dainoms. Todėl ir pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai, nes „žeiria“ dzūkiškai reiškia žarija.

Ansamblio repertuare – Varėnos krašto folkloras, ypatingai mėgstamos Marcinkonių kaimo dainos. „Mums patinka ne tik patiems dainuoti, bet ir kitus pamokyti, todėl koncertus stengiamės paversti pasidainavimais. Ruošdamiesi Pasaulio lietuvių dainų šventei, pradėjome rimčiau mokytis savo krašto tradicinių šokių ir ratelių. Organizuojame ir dalyvaujame pasidainavimų vakaruose, koncertuose, festivaliuose ne tik savo rajone, bet ir kituose Lietuvos miestuose“ – sako vadovė Vaida.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Labai malonu girdėti, kad tokių giliai liaudiškų dainavimų vakaronių imatės. Juk mūsų kultūra yra daugiau sakytinė negu rašytinė. Dainavimas – tai lietuvių, Lietuvos gyvybė. Gaivinkime ir perduokime lietuvišką dvasią dainuodami. Būkime verti M.K.Čiurlionio ir kitų mūsų Dvasios milžinų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė