Lietuvos kultūros paveldą bandoma patraukliai susieti su Lietuvos karine istorija (0)

vstt.lt nuotr.

vstt.lt nuotr.

Šiemet veiklą pradėjo Lietuvos kultūros paveldą ir jo istorijas pristatantis naujas interaktyvus portalas www.kulturoskeliai.eu. Jo kūrėjai pastebi, kad per maža dalis gausaus Lietuvos kultūros paveldo sulaukia dėmesio ir lankytojų. Todėl šiame portale  nuspręsta susieti nekilnojamą ir kilnojamą paveldą su įvairiomis Lietuvos karinėmis istorijomis, paversti jas realiais ar virtualiais kelionių maršrutais ir tokiu būdu pasiekti didesnio paveldo žinomumo, supratimo bei lankomumo.

Naujasis portalas kviečia pačius interneto  vartotojus kurti plataus teminio spektro neformalius „kultūros kelius“, naudojant viešai prieinamus e-paveldo šaltinius, tokius kaip www.europeana.eu, www.epaveldas.lt, www.ldkistorija.lt.

„Lietuvoje yra daugybė kultūros paveldo paminklų ir vietų, kurios gali papasakoti įdomių istorijų apie mūsų šalies karinę istoriją, kuri ugdo padidžiavimą gimtine. Geriausias būdas tas vietas pažinti smagiai leidžiant laisvalaikį – keliauti ir aplankyti. Todėl mūsų projekto tikslas yra paskatinti žmones lankyti prasmingas Lietuvos vietas ir dalintis savo patirtimi su kitais žmonėmis, kuriant kelionių kultūros keliais maršrutus“, – sako viešosios įstaigos „Paveldo projektai“, vystančios projektą „Kelionė kultūros keliais“ vadovas Vytenis Ardišauskas. Jis teigia, kad dabartinę portalo išvaizda ir turinys bus nuolat tobulinami pagal lankytojų pastabas.

Portale galima susipažinti ir su Lietuvos savanorių kovomis prieš bolševikus, pasinerti į XVII amžiaus studento gyvenimą ar skulptoriaus pameistrio, puošusio Lietuvos bažnyčias, darbus.

Projekto kūrėjai ketina šio portalo straipsnius išversti į anglų, rusų, lenkų, ukrainiečių, baltarusių kalbas. Šį projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos Kultūros taryba.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė