Atsinaujinančios energetikos idėjos ritasi per regionų mokyklas (0)

Mokytoja Liuda su mokiniais | Stovyklos akimirkos

Mokytoja Liuda su mokiniais | Stovyklos akimirkos

Kaip atrodytų Žemė, jeigu miesto gatvėse važinėtų vien tik elektromobiliai? Kaip iš medžio atliekų daromos granulės namų šildymui? Tai – ne VU profesoriaus straipsnių, o moksleivių iš Anykščių, Kretingos ir Jonavos rajonų edukacinių filmukų temos. Gruodžio 10–11 d. beveik pusšimtis moksleivių susiburs projekto „Ateities mokslininkai“ renginyje ir inovatyviu būdu pristatys mūsų krašto išsaugojimo ateities kartoms idėjas bendraamžiams.

„Vaikai pademonstruos, kaip elektromobiliai prisidėtų prie taršos mažinimo miestuose, kur eismo koncentracija didžiausia. Moksleiviai pristatys išmaniojo namo viziją, kuris bus ekologiškas, neterš aplinkos ir yra labai taupus energijos sunaudojimo ir šildymo atžvilgiais. Tai praktiškos ir realiai įgyvendinamos vaikų idėjos, susijusios su gamtos puoselėjimu ir apsauga“, – sako Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos mokytoja Liuda Silickienė.

Pasak L. Silickienės, moksleiviai labai domisi žaliosiomis idėjomis ir aplinkosauga. Tai matosi iš jų užsidegimo, kuris labai stipriai susiformavo vasaros stovyklos „Ateities mokslininkai“ metu. Jie konsultuojasi su fizikos ir chemijos mokytojais apie stovykloje mokslininkų pristatytas vandenilio galimybes, geoterminę energiją ir kitas alternatyvias energijos rūšis bei išradimus. Kiekvienais metais vaikai rašo projektus susijusius su aplinkosauga ir ekologija.

„Tokių, į aplinkosaugos problemas nukreiptų projektų nauda – akivaizdi. Didėja vaikų motyvacija patiems rūpintis savo gyvenamąją aplinka, be to, įgytos žinios praverčia ruošiantis pamokoms, pristatant projektus mokyklos bendruomenei“, – sako mokytoja.

Renginio metu moksleiviai pademonstruos vasarą įgytas žinias apie atsinaujinančios energijos šaltinius. Jie atsakinės į teorinius klausimus, susijusius su išradimais ir naujovėmis – kaip veikia elektromobiliai, bepiločiai orlaiviai, vėjo jėgainės, vandenilio variklis bei atliks įvairias praktines užduotis. Komanda nugalėtoja bei kiti viktorinos dalyviai pelnys neįprastus, taupančius energiją prizus.

Ateities mokslininkai“ – tai daugiau kaip 40 entuziastų iš 7 mokyklų subūręs projektas. Jo organizatorius – bendrovė „Renerga“, kuri jau daugiau kaip dešimt metų organizuoja stovyklas bei šventines viktorinas ir taip skatina moksleivius domėtis atsinaujinančia energetika.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė