Skelbiami nusipelniusieji 2015 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos (1)

Kulturos ministerija_wikipedija.org

Kultūros ministerija | wikipedija.org nuotr.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija skelbia pretendentų 2015 m. gauti Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas sąrašą (pavardės išdėstytos atsitiktine tvarka):

1. Grafikė Janina Grasilda Žilytė 

2. Muzikas Leopoldas Digrys

3. Muzikai: Viačeslavas Ganelinas, Vladimiras Tarasovas ir Vladimiras Čekasinas

4. Muzikologas Algirdas Jonas Ambrazas

5. Rašytojas Vytautas Martinkus

6. Rašytoja Giedra Radvilavičiūtė

7. Kino operatorius Audrius Kemežys

8. Knygų dailininkas Kęstutis Kasparavičius 

9. Skulptorius Vladas Urbanavičius 

10. Aktorė Eglė Gabrėnaitė

11. Aktorius Dainius Gavenonis

12. Kuratorius ir vizualaus meno kūrėjas Raimundas Malašauskas

Iš šių nusipelniusiųjų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija š. m. gruodžio 10 d. išrinks šešis 2015 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laimėtojus.

Premijos laimėtojus Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbs 2015 m. gruodžio 10 d. 14 val. spaudos konferencijoje (Kultūros ministerija, Baltoji salė)

Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisiją, kuriai vadovauja filosofas Leonidas Donskis, sudaro kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, teatro ir kino aktorius Juozas Budraitis, literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė, dirigentas Juozapas Domarkas, architektė urbanistė, architektūrologė Jūratė Jurevičienė, teatro režisierius Oskaras Koršunovas, literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas, skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, skulptorius Arūnas Sakalauskas, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų 7 metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius, viena premija taip pat gal būti skiriama už viso gyvenimo indėlį į kultūrą ir meną. Nacionalinės premijos laimėtojai išrenkami ir paskelbiami gruodžio mėnesį, o premijas įteiks Lietuvos Respublikos Prezidentė Vasario 16-osios proga.

Kasmet teikiama ne daugiau kaip šešios Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, kurių kiekvienos dydis 30 400 Eur.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė