Lietuviškas Adventas Vokietijos sostinėje (0)

Lietuviskas Adventas Berlyne_zum.lt

Lietuviškas Adventas Berlyne | zum.lt nuotr.

Pirmosiomis Advento dienomis Berlyne buvo organizuojama tradicinė lietuviško Advento šventė, į kurią susirinko gausus būrys politikų, diplomatų, verslininkų ir Lietuvos bičiulių. Renginio metu svečiai galėjo paragauti tradicinių patiekalų ir gėrimų, pasiklausyti lietuviško folkloro bei įsigyti lietuviškų rankdarbių.

Į gruodžio 2 d. susirinkusius renginio svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis, Lietuvos žemės ūkio viceministras Albinas Ežerskis ir  Saksonijos-Anhalto Žemės ūkio ir aplinkos ministerijos valstybės sekretorė Anne-Marie Keding.

Sveikinimo kalboje ambasadorius D. Matulionis džiaugėsi glaudžiu dvišaliu bendradarbiavimu su Vokietija ir priminė reikšmingiausius Lietuvai 2015 m. įvykius ir sukaktis, paminėdamas Lietuvos 25-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, euro įvedimą bei aktyvų Lietuvos darbą JTO Saugumo Taryboje.

Renginyje sveikinimo žodį taręs žemės ūkio viceministras A. Ežerskis išskyrė artimą bendradarbiavimą su Saksonijos-Anhalto federaline žeme ir pakvietė žemės ūkio ir maisto pramonės sektoriaus atstovus iš Vokietijos atvykti į kovo mėnesį Kaune vykstančią parodą „AgroBalt“.

Saksonijos-Anhalto žemės ūkio ministerijos valstybės sekretorė A.M. Keding pasidžiaugė šiais metais suaktyvėjusiais Lietuvos ir Saksonijos-Anhalto kaimo bendruomenių mainais ir daugelį metų trunkančiu žemės ūkio ministerijų bendradarbiavimu.

Jau devintus metus iš eilės Lietuvos ambasada Advento šventę rengia kartu su Saksonijos-Anhalto žemės ūkio ministerija, kuri yra viena svarbiausių Lietuvos žemės ūkio ministerijos bendradarbiavimo partnerių Vokietijoje. Renginys suteikia puikią progą pristatyti Lietuvą Berlyne bei sustiprinti Lietuvos ir Vokietijos regioninį bendradarbiavimą. Saksonijos-Anhalto federalinę žemę ir Lietuvą sieja glaudūs istoriniai ryšiai. Abi šalys jau ilgą laiką artimai  bendradarbiauja žemės ūkio ir kaimo plėtros srityse.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė