Degalinėse per metus planuojama sutaupyti 2,5 mln. litrų vandens (1)

naturalgrocers.com nuotr.

naturalgrocers.com nuotr.

Šiemet Lietuvoje veikiančių „Statoil“ degalinių lankytojų higienai užtikrinti įdiegta nauja vandens maišytuvų sistema. Skaičiuojama, jog pažangi ir ekologiška investicija per metus bendrovei padės sutaupyti iki 70 proc. vandens sąnaudų, t.y. apie 2,5 mln. litrų vandens.

Degalinėse sumontuota Lietuvos įmonės „Rubineta“ sukurta ir pagaminta sistema, atitinkanti aukščiausius Europos Sąjungos keliamus kokybės reikalavimus. Ši naujovė padės ne tik sumažinti bendrovės kaštus, bet ir užtikrins aukščiausias higienos normas – bekontakčiai maišytuvai garantuoja maksimalią higienos apsaugą, o tai didelių lankytojų srautų sulaukiančiose viešosiose erdvėse yra itin aktualu.

„Vandens taupymo sprendimai Lietuvoje dar nėra populiarūs – dažniausiai turimus maišytuvus tiek namų ūkiai, tiek verslo bendrovės keičia tuomet, kai susiduriama su gedimais arba kai turimi prietaisai tiesiog nusidėvi. Tuo tarpu Vakarų Europoje inovatyviems vandens suvartojimą mažinantiems sprendimams teikiamas didelis dėmesys ir pagrindinė to priežastis – siekis sutaupyti. Naujausios technologijos būtent tai ir padeda padaryti“, – pasakoja šios įmonės verslo plėtros vadovas Rolandas Lukša.

Tuo tarpu, kaip teigia R. Lukša, Lietuvoje poreikį atsinaujinti vandens maišytuvus labiau skatina naujos dizaino tendencijos ar nesandarus maišytuvas, bet ne noras sutaupyti. „Tikimės, jog sėkmingi pavyzdžiai padės pamažu keisti verslo organizacijų kaštų mažinimo strategijas, nes dabar yra pats metas apie ekologines problemas ne tik kalbėti, bet ir į jas reaguoti. Be to, nuolat griežtinami Europos Sąjungos reikalavimai ilgai delsti tiesiog neleis“, – vandens taupymo argumentus vardina R. Lukša.

Pasak degalinių tinklo plėtros ir vystymo vadovo Zigmundo Kepalo, šios naujovės įdiegimas papildė kompleksinių sprendimų strategiją, kuria degalinėse siekiama mažinti sąnaudas. Bendrovė vadovaujasi požiūriu, jog inovatyvūs ir ekologiški sprendimai yra neatsiejama novatoriškos bei socialiai atsakingos kompanijos dalis, tad siekis tausoti gamtinius išteklius visuomet yra veiklos prioritetų sąraše.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė