Patobulintame 2016 m. biudžeto projekte – daugiau lėšų švietimui ir visuomenės apsaugai (0)

Vyriausybe_lrv.lt

lrv.lt nuotr.

Įvertinusi Seimo narių, komitetų, valstybės institucijų siūlymus, Valstybės kontrolės, Europos Komisijos ir Euro grupės nuomonę bei atsižvelgusi į valstybės finansines galimybes, Vyriausybė pritarė patobulintam 2016 metų biudžeto projektui.

Vyriausybės prioritetai nesikeičia, tik dar daugiau dėmesio bus skirta viešojo saugumo stiprinimui, nemažinant suplanuotų asignavimų gynybai. Taip pat kitais metais bus didinami atlyginimai visiems pedagogams – ne tik pradinio ugdymo, kaip buvo numatyta pirminiame projekte.

„Patobulintame biudžeto projekte, palyginti su ankstesniu, daugiau lėšų skiriama švietimui – papildomai apie 12 mln. eurų, iš jų 9 mln. eurų mokytojų atlyginimams didinti, ir visuomenės apsaugai – papildomai apie 10 mln. eurų, iš jų apie 7 mln. eurų – Vidaus reikalų ministerijos valdymo sričiai“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Lėšos bus skiriamos pareigūnų atlyginimams didinti, moderniai technikai ir ginkluotei bei amunicijai įsigyti. Be to, švietimo srities investicijų projektams skirta daugiausiai papildomų lėšų valstybės kapitalo investicijų programoje.

„Mes turime operatyviai reaguoti į sparčiai kintančią išorės aplinką ir numatyti daugiau lėšų visuomenės saugumui stiprinti. Taip pat turime nuolat kelti žmonių gyvenimo lygį ir tiek, kiek leidžia valstybės finansinės galimybės, didinti iš biudžeto finansuojamų darbuotojų atlyginimus. Tuo pat metu privalome skatinti ūkio augimą ir užtikrinti valstybės finansinį stabilumą. Ir šiuos tikslus biudžeto projekte pavyko subalansuoti“, – sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

Didinant minimaliąją mėnesinę algą, valstybės biudžeto asignavimų valdytojams ir savivaldybėms numatoma papildomai daugiau kaip 21 mln. eurų darbo užmokesčiui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė