Kas per Kalėdas svarbiau už dovanas? (0)

Pusryciai su Kaledu seneliu1

incentivus.lt nuotr.

Lankstyti, lipdyti, klijuoti, siūti – smagus užsiėmimas mažiesiems. Ir patys kažkada tuo mėgavomės darželyje ar pradinėje mokykloje, net nesusimąstydami apie tikrąją šių darbelių prasmę. O ji tikrai yra! Drauge su šeima praleistas smagus laikas, savomis rankomis pagaminti papuošimai eglutei ar namų interjerui – visa tai kuria magišką kalėdinę nuotaiką ir leidžia įvairaus amžiaus vaikams lavinti įgūdžius bei atrasti naujas patirtis.

Pal. J. Matulaičio socialiniame centre kurti džiugią kalėdinę nuotaiką vaikus iš sunkumų turinčių šeimų gruodžio 19-ąją kviečia socialiai atsakingų renginių organizatorius „Incentivus“. „Pusryčiai su Kalėdų seneliu“ – projektas, įtraukiantis bendruomenę ir skleidžiantis gerą žinią, kuria norime pasidalinti su visais. Vaikai kartu su tėveliais čia susitiks jaukiam pasibuvimui, įtraukiančioms kūrybinėms menų dirbtuvėlėms, skanaus šventinius gardėsius ir, žinoma, susitiks su pačiu Kalėdų seneliu.

„Incentivus“ kviečia visus suvienyti savo jėgas ir atlikti gerus darbus. Prie projekto pakviesta prisijungti suvaikais.lt tinklaraščio autorė Elena džiaugiasi, kad geros iniciatyvos atranda viena kitą. Tinklaraštininkė savo idėją brandino ilgai, kaupė mintis ir žinias, kol galiausiai visa tai virto erdve, padedančia šeimoms atrasti smagias veiklas, bendravimą ir buvimo kartu džiaugsmą. „Pusryčiai su Kalėdų seneliu“ metu Elena ves kūrybines menų dirbtuvėles mažiesiems, o šiandien sutiko pasidalinti mintimis apie tai, kaip jaukią švenčių laukimo atmosferą kiekviena šeima gali sukurti savo namuose.

„Mes Kalėdoms pradedame ruoštis nuo Advento, kasdien atverčiame kalendorių su dienos užduotėlėmis, kurios orientuotos į buvimą kartu, istorijos skaitymą ar darbelius. Tai nėra kalendorius su šokoladukais, atlygį už gerus darbus suvokiame plačiau. Kartu su vaikais įsitraukiame ir į labdarą: nuperkame maisto produktų, atrenkame nebereikalingus rūbelius ar knygutes ir šie daiktai keliauja ten, kur yra reikalingi, bus naudojami. Tokį kalendorių šeimoje turime jau 3 ar 4 metus“, – pasakoja Elena, daug dėmesio savo tinklaraštyje skirianti vaikų ugdymui per bendras veiklas. Drauge puošiami namai leidžia susiburti šeimyniškam vakarui, kūrybiškam ir tarpusavio santykį puoselėjančiam pasiruošimui Kalėdoms.

Kūrybinėse menų dirbtuvėlėse svarbus ne rezultatas

Įvairiausi darbeliai pirmiausia vaikui yra mokymosi ir pažinimo proceso dalimi. Atsižvelgiant į amžių, pasirenkamos skirtingo sudėtingumo technikos, tačiau kiekviena jų leidžia atrasti šį tą naujo. Skirtingų medžiagų savybės, jų pažinimas, spalvų dermė ar naujų priemonių panaudojimas išlaisvina kūrybines galias, polėkį, suteikia naujų žinių apie aplinką. Ne vienerius metus savanoriavusi ir su sunkumų turinčiomis šeimomis dirbusi tinklaraštininkė Elena pastebi, kad meninių dirbtuvėlių idėja remiasi į kūrybiškumo ugdymą. Kartu suteikiama ir papildomų savybių – įvairios užduotys vaikui padeda lavinti skirtingas sritis, pradedant smulkiąja motorika ir baigiant matematika. „Buvimas su vaiku ir kūrybiškas laikas – du skirtingi aspektai. Kūrybiškumo lavinimas yra tarsi gyvenimo būdas. Tam nebūtina mokėti piešti ar daryti kažką kitą – kūrybiškumo lavinimui reikalingas alternatyvų ieškojimas, bendravimas“, – įsitikinusi šeimoms skirto tinklaraščio suvaikais.lt autorė.

Prisijungusi prie „Incentivus“ socialiai atsakingo projekto „Pusryčiai su Kalėdų seneliu“, Elena džiaugiasi. „Tokie projektai, kaip šis, savaime yra labai smagūs. Vaikams bus neįprasta susitikti su Kalėdų seneliu akis į akį. Tai graži idėja ir iniciatyva, kuri neša naudą ne tik tiems, kurie dalyvaus, ji paliečia ir daug kitų sričių. Žmonės, kurie organizuoja, savanoriauja, įtraukiama bendruomenės dalis – visi gauna naujų patirčių, skleidžia žinią plačiai.“ Suvaikais.lt mamos kviečiamos veikti kažką smagaus, semtis idėjų, kuriomis gera nuotaika spinduliuojanti Elena dalinasi remdamasi savo patirtimi savanoriaujant, dirbant, o dabar – ir auginant vaikus.

„Vaikai viską supranta savaip, tačiau visada įvertina aplinkinių pastangas, suvokia, kas yra smagu, o galutinis jų vertinimas priklauso nuo individualaus suvokimo. „Pusryčiai su Kalėdų seneliu“ bus įvykis, įspūdis ir žinia, kad yra žmonių, kuriems jie rūpi“, – apie socialiai atsakingo projekto prasmę pasakoja tinklaraštininkė.

Kodėl gerumas aplanko per Kalėdas?

Kalėdinis laikotarpis kupinas įvairių gerumo akcijų, dėmesio aplinkiniams. Kodėl būtent per Kalėdas atsisukame į tuos, kuriems sekasi sunkiau? „Pusryčiai su Kalėdų seneliu“ iniciatoriai „Incentivus“ mano, kad šį gerumo „protrūkį“ diktuoja pati šventės tradicija.

Tam pritaria tinklaraštininkė Elena, kuri su savo skaitytojais ne tik dalijasi informacija, bet ir kviečia susimąstyti, prisidėti. „Kalėdų laikas labai tinka gerų darbų darymui, pagalbai kaimynui, močiutei ar vienišam žmogui“, – tiki Elena ir pasakoja apie atvirukų gamybą su mažaisiais. Paišant atviruką ugdosi daug dalykų, dažniausiai atvirukus dedikuojame, galvojame apie tą žmogų. Tinklaraščio autorė teigia, kad vaikai atsimena, susieja santykį su dovanojimo gestu. Mažiausieji neturi stiprios emocijų raiškos, bet galvojimas apie kitą skatina santykio susiformavimą. „Per Kalėdas visi įpratę apipilti vaikus dovanomis, tačiau tik tuomet, kai vaikas pats kažką daro, jaučiasi prisidėjęs, gali ne tik gauti, bet ir duoti pats, vyksta intergracija, palaikomas ir stiprinamas tarpusavio ryšys“, – mano Elena, skatinanti vaikus įtraukti į procesą.

Sunkumų turinčių šeimų vaikai susiduria su dėmesio, individualių įgūdžių lavinimo stoka. Tokiose šeimose buitinės, finansinės problemos kartais pernelyg užgožia kitas sritis, todėl nuoširdžiam bendravimui, pažinimo džiaugsmui kartu atrasti lieka mažai laiko. Taip vaikams sunku suvokti daiktų emocinę prasmę, atskleisti savo nuoširdumą veiksmais. Savanorystės ir darbo patirtį su tokiomis šeimomis turinti Elena teigia pastebėjusi, kad „gavimas“ žmogui, kuris buvo savarankišku, yra labai sunkus. Antra vertus, jei tai – gyvenimo būdas, motyvacijos pažvelgti už šių ribų stinga, ją paskatina tik įsitraukimas bendruomenėn.

Daug dėmesio vaikų problemoms skirianti Elena pasakoja: „Vaikams yra kitaip, jie linkę į santykį, nori bendrumo, neužsisklendžia, noriai dalyvauja įvairiose veiklose. Tai natūralu, tačiau šeimos požiūris ir elgesys sykiu daro įtaką, vaikai linkę imti pavyzdžius iš aplinkos, šie veiksniai juos formuoja. Tikiu, kad sutikus reikalingus žmones, kurie rodo pavyzdį savo veikla, darbu, dėmesiu, vaikai mato atsvarą ir renkasi „gerąjį“ variantą. Jiems reikia dėmesio, pozityvaus pilietiško požiūrio, kūrybiškumo, kad galėtų pasirinkti. Kuo daugiau tokių pavyzdžių, tuo daugiau vilties, kad neigiami šeimos elgesio aspektai nebus perimti“, – tvirtai tiki tinklaraščio suvaikais.lt autorė Elena, kuri geru savo pavydžiu „užsikrėsti“ pakvies sunkumų turinčias šeimas socialiai atsakingo projekto „Pusryčiai su Kalėdų seneliu“ metu.

Atrasti idėjas jaukiems šeimos vakarams drauge galite Elenos tinklaraštyje suvaikais.lt, o jei nuspręsite atlikti gerą darbą, dar galite prisidėti prie renginio „Pusryčiai su Kalėdų seneliu“ įgyvendinimo. Informacijos ieškokite čia.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė