Ukrainos prezidentas lankosi Lietuvoje (video) (0)

Petro Porošenko ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr

Petro Porošenko ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Gruodžio 2 d.į oficialaus darbo vizito į Lietuvą atvyko Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.  Kartu su juo atvyko krašto apsaugos ministras Stepanas Poltorakas, ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius, kultūros ministras Viačeslavas Kirilenka, kiti delegacijos nariai.

Ukrainos Prezidentą priims Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalių vadovai dalyvaus aštuntajame Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų tarybos posėdyje.

Susitikime Prezidentai aptars Ukrainos saugumo ir ekonominio savarankiškumo stiprinimą. Lietuvos – Ukrainos prezidentų taryba vyksta sudėtingu Ukrainai metu. Šalies rytuose tęsiasi karinė agresija, ugnies nutraukimo susitarimas yra nuolat pažeidinėjamas, daugėja žmogaus teisių pažeidimų okupuotame Kryme, Ukrainai grasinama ekonomine ir energetine blokada.

Šalių vadovai kalbėsis apie Ukrainos pasirengimą įgyvendinti Laisvosios prekybos susitarimą su Europos Sąjunga, kuris įsigalios nuo kitų metų pradžios. Šis susitarimas atvers naujų galimybių Ukrainai dalyvauti ES rinkoje ir sumažins ekonominę priklausomybę nuo Rusijos.

Prezidentai taip pat aptars ekonominių ir teisinių reformų įgyvendinimą Ukrainoje, kovą su korupcija šalyje. Lietuva tvirtai remia glaudesnę Ukrainos integraciją į ES ir padeda atlikti būtinas pertvarkas, dalydamasi savo patirtimi, teikdama ekspertinę ir finansinę pagalbą. Lietuvos suteikta parama Ukrainos valstybinio sektoriaus reformoms ir pagalba nuo karo nukentėjusiems žmonėms siekia 1,5 milijono eurų.

Vilniuje Prezidentė drauge su Ukrainos vadovu taip pat atidarys pirmąjį Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forumą. Pasak šalies vadovės, Lietuva gali tapti vartais Ukrainos verslui, siekiančiam plėtoti veiklą Europoje. Lietuvos ir Ukrainos verslo bei prekybos ryšiai nuolat stiprėja – per pastaruosius penkerius metus prekyba padidėjo 54 procentais ir dabar viršija milijardą eurų.

Ukrainos Prezidento darbo vizito Lietuvoje metu taip pat bus pasirašyta kultūrinio bendradarbiavimo programa 2016–2020 metams, kuri dar labiau sustiprins dvišalius ryšius kultūros ir meno srityse.

Prezidento P. Porošenko vizito dienotvarkė:

11.20 – Oficiali nuotrauka ir pasirašymas svečių knygoje Prezidentūros Baltojoje salėje
11.25 – Prezidentų susitikimas „tete-a-tete“
12.00 – Delegacijų susitikimas pirmininkaujant Prezidentams
13.20 – Dvišalio kultūrinio bendradarbiavimo programos pasirašymas Baltojoje salėje
13.30 – Prezidentų pasisakymai žiniasklaidai spaudos konferencijų salėje Prezidentūroje
14.00 – Prezidentai atidarys Lietuvos – Ukrainos ekonomikos forumą.

Papildyta:

Gruodžio 2 d. Vilniuje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su į Lietuvą darbo vizito atvykusiu Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka. Šalių vadovai pirmininkavo aštuntajai Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų tarybai, kurioje aptarta Ukrainos saugumo padėtis, Minsko susitarimų įgyvendinimas, Ukrainoje įgyvendinamos svarbios teisinės ir ekonominės reformos.

„Trapios paliaubos Ukrainoje nėra taika. Ugnies nutraukimo susitarimas nuolat pažeidinėjamas, neatitraukta sunkioji karinė technika, neatkurta Ukrainos sienų kontrolė. Rusija toliau pamina tarptautinę teisę Ukrainoje, o jos demonstruojama kova su terorizmu – mažai įtikinanti. Už tai negalime mokėti Europos ir Ukrainos saugumu“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva ir visa Europa tvirtai palaiko Ukrainos žmones, ginančius savo laisvę ir kuriančius skaidrią bei atvirą valstybę. Sankcijos agresoriui turi būti tęsiamos, kol nebus visiškai įgyvendinti Minsko susitarimai.

Lietuva nuosekliai remia Ukrainos žmonių europinį pasirinkimą ir šios šalies siekį užsitikrinti bevizį režimą su Europos Sąjungos valstybėmis. Todėl šalių vadovai aptarė tam būtinų reformų įgyvendinimą.

Ukraina jau žengė svarbius žingsnius reformuodama policijos patrulių tarnybą, įsteigdama su korupcija kovojančių prokurorų tarnybą, gerindama valstybės finansų valdymą. Pasak Prezidentės, dabar itin svarbu nesustoti ir įgyvendinti kitas būtinas teismų, prokuratūros, energetikos sektoriaus pertvarkas. Tai svarbu Ukrainos žmonių gerovei.

Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų susitikimas vyksta likus mėnesiui iki Ukrainos ir Europos Sąjungos Laisvosios prekybos sutarties įsigaliojimo. Šalies vadovės teigimu, tai dar vienas žingsnis, suartinsiantis Ukrainą su Europa, atversiantis jai skaidrią ir konkurencingą rinką bei sumažinsiantis ekonominę priklausomybę nuo Rusijos. Todėl šis susitarimas turi būti įgyvendintas neatidėliojant ir be naujų išlygų.

Mūsų šalis padeda Ukrainai įgyvendinti būtinas pertvarkas, teikdama ekspertinę ir finansinę pagalbą. Lietuvos parama Ukrainos viešojo sektoriaus reformoms, jos švietimui ir suteikta humanitarinė pagalba vien šiais metais siekia 1,5 mln. eurų.

Lietuva taip pat bendradarbiauja su Ukraina stiprinant ir modernizuojant šios šalies karines pajėgas. Ukrainos kariams sudaromos galimybės studijuoti Lietuvos karo akademijoje, o kitų metų pradžioje bus surengtos pirmosios trišalės Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos brigados pratybos.

Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų tarybos metu buvo pasirašyta kultūrinio bendradarbiavimo programa 2016–2020 metams, kuri dar labiau sustiprins dvišalius ryšius meno ir švietimo srityje, paskatins dalijimąsi patirtimi saugant kultūros paveldą, padidins Lietuvos kūrėjų žinomumą Ukrainoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė