D. Grybauskaitė: Lietuva Ukrainai atveria ES rinką (1)

D.Grybauskaitė ir P. Porošenka atidarė dvišalį Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forumą | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

D.Grybauskaitė ir P. Porošenka atidarė dvišalį Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forumą | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Gruodžio 2 d. Vilniuje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka atidarė dvišalį ekonomikos forumą.

Aukšto lygio renginys, į kurį atvyko 150 verslo atstovų iš abiejų valstybių, surengtas siekiant sustiprinti Lietuvos ir Ukrainos ekonominius ryšius, paskatinti verslo bendradarbiavimą, atverti abiejų šalių verslininkams naujų galimybių. Forume taip pat bus pristatytos ES pagalbos priemonės Ukrainos pramonei ir verslui.

Šalies vadovė pabrėžė, jog agresijos akivaizdoje Ukrainai gyvybiškai svarbu atsikratyti ekonominės priklausomybės nuo Rusijos, perorientuoti savo prekybos kryptis į Vakarus ir sėkmingai integruotis į Europos bei pasaulio ekonominę erdvę.

„Lietuva ir Ukraina – artimos šalys. Mūsų žmones vienija stipri draugystės ir laisvės dvasia. Vertiname Ukrainą kaip svarbią Lietuvos ekonominę partnerę. Norime Jūsų šalį matyti sėkminga Europos ekonominės erdvės ir globalios rinkos dalyve. Tam būtina pasirinkti ambicingų reformų kelią, kuris padėtų sukurti atvirą ir skaidrią Ukrainos valstybę. Europinės vertybės ir nauji etikos standartai turi tapti Ukrainos verslo sėkmės receptu“, – sakė Prezidentė.

D. Grybauskaitė kalba dvišaliame Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forume | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.r

D. Grybauskaitė kalba dvišaliame Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forume | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Šalies vadovės teigimu, kryptingas ES ir Ukrainos Laisvosios prekybos sutarties, kuri įsigalios nuo 2016 m. sausio 1 d., įgyvendinimas padės modernizuoti Ukrainos ekonomiką, sudarys Ukrainai galimybes perimti pačią geriausią europinio verslo patirtį, priartinti šios valstybės teisės aktus prie ES normų ir standartų. Tai paskatins užsienio investicijas ir atvers naujas rinkas.

Pradėjus veikti prekybos sutarčiai, bus atsisakyta 99 proc. tarpusavio prekyboje galiojančių muitų ir tai padės Ukrainos eksportuotojams sutaupyti 487 mln. eurų per metus.

Pasak Prezidentės, Ukrainos verslui Lietuva gali atverti duris į Europos rinką. Mūsų šalis, neseniai pati perėjusi eurointegracijos kelią, yra atvira ir pasirengusi padėti Ukrainai, dalintis savo patirtimi ir žiniomis. Jau dabar Europos Sąjunga yra didžiausia Ukrainos prekybos partnerė – prekyba su ES siekia trečdalį visos Ukrainos prekybos.

Lietuva taip pat padeda stiprinti Ukrainos administracinius gebėjimus teisėkūros, žemės ūkio, infrastruktūros, veterinarijos standartų taikymo srityse. Ukrainai siūlomi konkretūs projektai.

Forume dalyvavo Lietuvos ir Ukrainos energetikos, inžinerijos, pramonės, logistikos ir transporto, informacinių technologijų, chemijos, maisto pramonės įmonių atstovai.

Lietuvą ir Ukrainą sieja stiprūs prekybiniai ryšiai. Praėjusiais metais prekybos apyvarta viršijo milijardą eurų. Mūsų šalis taip pat aktyviai investuoja Ukrainoje – Lietuvos investicijos čia jau viršijo 50 mln. eurų. Lietuva taip pat populiarėja tarp ukrainiečių kaip turizmo kryptis. Per praėjusius metus Ukrainos turistų skaičius išaugo 65 procentais. Tai 7 vieta pagal į Lietuvą atvykstančių turistų skaičių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė