Kaune vyks naujoviškos tekstilės ir tapybos darbų paroda „Linomagija II“ (0)

Tapyba linomagija_ktu.lt

Tapyba linomagija | ktu.lt nuotr.

Gruodžio 3 d. 17 val. Kauno V.Kudirkos viešojoje bibliotekoje (Laisvės al. 57, II aukštas, parodų salė) KTU mokslininkės Liucina Kot ir Eglė Kumpikaitė kviečia į inovatyvios tekstilės ir tapybos darbų parodą – „Linomagija II“.

Siekiant inovatyvių audinių dizaino pritaikymo kasdieniniam naudojimui, L. Kot ir E. Kumpikaitė sukūrė naujos struktūros lininių audinių kolekciją, kurią galima pritaikyti audinių gamybai, unikalaus dizaino daiktų, drabužių, namų tekstilės kūrimui.

Parodoje pristatomuose audiniuose klasikiniai pluoštai, raštai ir spalvos susieti su šiuolaikinėmis moderniomis tekstilės technologijomis. Eksponuojami audiniai pasižymi inovatyvia struktūra, kuri sukuria specifinį audinio paviršiaus reljefą. Audinių tematika nutapytos ir abstrakčios kompozicijos.

Paroda veikė ir Vilniuje

Spalio pabaigoje paroda „Linomagija I“ buvo atidaryta B. Grincevičiūtės memorialiniame bute-muziejuje „Beatričės namai“ Vilniuje ir veikė iki lapkričio 11 d.

Paroda „Linomagija I“ sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo. Drabužių ir tekstilės dizaineriai, scenografai, tekstilės technologai, dizaino dėstytojai, menotyrininkai ir tiesiog menui neabejingi žmonės parodos eksponatais domėjosi visu darbų eksponavimo laikotarpiu.

Inovatyvios tekstilės ir tapybos darbai parodoje eksponuojami pramaišiui, t.y. dėliojant audinius, po to  tapytas drobes, tokiu būdu papildant vieniems kitus.

„Tapybos darbuose perteikiamos abstrakčios kelių spalvų kompozicijos – kaip staklėse audžiamas lino audinys, taip spalvos drobėje pina savus ornamentus, kurie tampa paveikslo raštais“, – apie savo kūrinius pasakojo parodos iniciatorės.

Paveiksluose – audinių motyvai

Naujoviskos struktūros lininis audinys_ktu.lt

Naujoviškos struktūros lininis audinys | ktu.lt nuotr.

Į Kauną persikelianti paroda „Linomagija II“ siekia sudominti menininkus tapytojus, tekstilininkus, drabužių dizainerius bei tekstilės įmonių darbuotojus, nes eksponuojamuose audiniuose ir paveiksluose dizainas apjungtas su moderniomis tekstilės technologijomis.

Pasak parodos autorių, paveiksluose taip pat atsispindi audinių ir jų struktūrų motyvai. Kūrėjų teigimu, audiniai gali būti skirti ne tik dekoratyviniams, buitiniams gaminiams, bet ir moderniems ypatingo dizaino drabužiams.

Gruodžio 3 d. vyksiančio parodos atidarymo metu L. Kot ir E. Kumpikaitė pristatys savo darbus ir plačiau papasakos apie savo idėjas ir kūrybą.

„Tikimės, kad parodos atidaryme galės dalyvauti KTU administracijos atstovai, ypač prisidėję prie parodos rengimo ir finansavimo, įmonių, pagaminusių inovatyvios struktūros audinius – „Klasikinė tekstilė“ ir „Lincasa“ – atstovai, kolegos iš KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto bei visi, kuriems nesvetima meninė kūryba“, – sakė parodos autorės.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė