Tėvams – kaip rengti vaikus einant į lauką? (video) (0)

darzelinukai miske_J.Dapsausko nuotr

J. Dapšausko nuotr.

Vaikams labai svarbu kaip ikimokyklinėje įstaigoje jaučiasi jų vaikai, kaip jiems sekasi, ko išmoksta, kaip bendrauja su kitais vaikais. Dažnai auklėtojų susitikimai su tėveliais vyksta uždarose darželio patalpose. Tačiau Vilniuje VšĮ „Tėvystės centras“ įkurtas gamtos darželis „Po smilgom“ vaikus pakvietė į gamtą, kad bent truputi prisiliestų prie jų tikros veiklos gamtoje. Susitikimas su tėveliais suorganizuotas lauke Pavilnių regioniniame parke, kur ir įsikūręs darželis.

Lauko pedagogikos specialistė ir gamtos darželio „Po smilgom“ kūrėja Milda Jankauskienė teigia: „Mano manymu vaikams yra labai svarbu, kad tėvai kuo daugiau dalyvautų darželio gyvenime. Bendros veiklos, talkos, tiesiog susibėgimai leistų vaikams pajausti saugumą, kitaip vertinti auklėtojus. Taip pat naudinga nors akies krašteliu pažvelgti ir susipažinti su tuo, kaip vaikai leidžia savo dienas. Darželis tai maža bendruomenė. Šiais laikais akcentuojamas individualumas, vaiko pasiekimai, jo asmenybė ir tai labai džiugu, tačiau mes taip pat esame visuomenės dalis. Žmogaus noras priklausyti šeimai, draugų ratui niekur nedingo. Darželis yra vieta, kur tėvai ne tik atveda savo vaikus, bet ir auga kartu. Tai mūsų vizija. O mūsų buvimas neišvengiamai susijęs su gamta, jos turtais, kuriuos pasiūlome vaikams ir jų tėveliams.“

Vaikai labai džiugiai priima metų laikų permainas, kiekvienas gamtos tarpsnis turi savo tam tikrus sunkumus, bet ir nuostabias galimybes, svarbu vaiką tinkamai aprengti, o tam reikia elementarių žinių. M. Jankauskienė pataria visiems tėveliams, kaip rengti vaikus esant permainingiems, vėsesniems orams:

Suomijoje, miškų tyrimo institute (Metla) atlikti tyrimai rodo, kad kasdien miške praleidžiant nors 20 min. mažėja vaikų polinkis į alergijas. Prof. Ilkka Hanski iš Helsinkio universiteto atliko tyrimą, kurio metu atrado grupę bakterijų susijusių su augalų įvairove ir alergijomis. Gammaproteobacteria – žmonės, ant kurių odos buvo rasta šių bakterijų, turėjo didesnį atsparumą alergijoms. Niekam nekyla abejonių apie gryno oro nauda tiek užkrečiamų ligų prevencijai, tiek lėtinių ligų išvengimui, imuniteto stiprinimui. Visi darželiai ir šeimos turėtų atkreipti didesnį dėmesį į buvimo gamtoje naudą ir tuo pasinaudoti.

Darželinuko tėtis Juozas Dapšauskas

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė