V. Juozapaitis. Laisvės premija arba kaip gyvena kaimo mokytojas (65)

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Pastarųjų dienų fone, kuriame Seimo valdantieji,  pademonstravę savo primityvų istorinės atminties suvokimą negrįžtamai prarado viltį kada nors būti gerbiami, į antrą planą, o kai kuriais atvejais, ir apskritai iš viešų diskusijų orbitos dingo problemos, kurių neišsprendę, sulauksime uždelsto veikimo bombos sprogimo padarinių,  istorinio teisingumo sąvoką paversiančių grindų mazgote, kuria ilgainiui bus užčiaupti paskutiniai sveiko proto ir sąžinės daigų likučiai.

Dar būtų galima suprasti tokio akibrokšto priežastį, jeigu Lietuvos laisvės atmintį pažeminę vyrai ir moterys būtų bent apsimetę nesuprantantys savo poelgio, tačiau juolab didesnį šiurpą kelia tai, kad padorumo jausmą išsioperavę, save politikos „profesionalais“ tituluojantys veikėjai viešai pripažįsta, kad tai padarė sąmoningai, kas faktiškai reiškia jeigu ne valstybinį perversmą, tai valstybinio mąstymo atšaukimą.

Tačiau kraupiausia šioje istorijoje yra tai, kad dvi pagrindinės politinės jėgos, užsitraukusios mąstančio pasaulio panieką ir pasibjaurėjimą, savo rankose tvirtai laiko pagrindinės mūsų valstybės piliečių sąmonės formavimo vadžias, t.y. vadovauja švietimo bei kultūros ministerijoms, kurių priedermė – puoselėti istorinį bei kultūrinį-tautinį paveldą, saugoti istorinę atmintį ir visomis išgalėmis nešti šviesą jaunuomenei, nuo kurios sąmoningumo priklausys valstybės gyvastis. Taip, suprantu kad žmonės, dirbantys šiose įstaigose niekuo dėti, nes balsavime nedalyvavo, tačiau politinio lygmens ministerijų vadovai turėtų bent atsiriboti nuo tokio savęs paniekinimo, jeigu jau  jų balsai savo partijose neturi jokio svorio. Kitu atveju šie politikai prarastų moralinę teisę vienu ar kitu būdu prisidėti prie kultūrinės edukacijos ir švietimo procesų, nebent sąmoningai norėtų tiems procesams pakenkti, siekdami istorinį teisingumą paversti politiniu farsu.

Tiesa pasakius, toks kultūros ministerijos žingsnis galėtų tapti šios nevienareikšmiai vertinamos institucijos ir jos vadovų reabilitavimosi pradžia,  kuri būtų sutikta pozityviai ne tik supriešintos kultūros bendruomenės, bet ir politinės opozicijos, kurios tikslas – vienyti ir telkti visuomenę bendriems valstybiniams darbams. Na, bet šią diskrecinę teisę palieku ministrui, o štai Švietimo ir mokslo ministerijos vadovei derėtų įdėti nemažai pastangų idant ją delegavusios partijos žingsnis, ciniškai paniekinęs istorinio teisingumo prasmę, nepaverstų niekais jos nuoširdžių pastangų įtikinti švietimo ir mokslo bendruomenę savo lojalumu valstybei.

Juolab, kad Švietimo ir mokslo ministerija savo nuopelnus matuoja kol kas tik skambiomis deklaracijomis, nuo kurių kelias iki sprendimų įgyvendinimo toks pat tolimas, kaip šiandienos valdančiųjų santykis su Lietuvos Nepriklausomybės ištakomis… Net visuotinio mokytojų streiko akivaizdoje yra pakeliamos rankos ir apeliuojama į valstybės iždo nepakankamumą, nors tikroji priežastis – negebėjimas, arba nenoras suvokti savo tautos ir valstybės prioritetų, kurių vienas svarbiausių yra švietimas, be kurio sėkmingo įgyvendinimo mūsų laukia gūdi tamsa, kurios šešėliai jau aptemdė protus didžiajai daugumai tautos išrinktųjų, pamynusių savo žmoniškumą ir ignoravusių savo atsakomybės pareigą pamiršdami,  kad Seimo nariai privalo atstovauti ir paisyti ne tik savo asmeninių ar trumpalaikių, bet ir strateginių tautos ir valstybės interesų.

Kaip tie, kai kurių kaimo mokyklų mokytojai, kasdien sukariantys, savo sąskaita, į darbą ir namo per aštuoniasdešimt kilometrų, o vietoj palaikymo ir kompensacijų neretai sulaukiantys pagiežingų replikų apie galimybę to nedaryti jeigu nepatinka… Bet tie ištikimi savo valstybės sūnūs ir dukros, sukandę dantis ir sukaupę paskutinius tikėjimo savo valstybės nepriklausomybės idėja trupinius, kęsdami fizinį nepriteklių ir dvasines patyčias, kasdien eina valstybės keliu, nes puikiai supranta, kad kitas pasirinkimas reiškia aklavietę.

Labai gaila, kad to nesupranta tautos atstovai, atstovaujantys nežinia kuriai tautai.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

65 komentarai

 1. Karolis:

  Žemiau krist jau nebėra kur…Įdomu, ar per artėjančius seimo rinkimus, kas nors teiksis rinkėjams priminti šį niekingą faktą? Būtų įdomu tuomet išgirst dabartinių valdančiųjų pasiteisinimus šia tema…

 2. vilnietis 63 m.:

  Per artėjančius Seimo rinkimus visi aiškaus proto piliečiai tikiuosi susipras ir nebalsuos už tokius darinius kaip “darbo šutvė” ir “tvarka su teisingumu”.. Nepasitikėjimo verta ir komunizmo statybos laikų niekaip nepamirštanti socdemų virtinė.. Tik dešinėje esantys šviesaus proto žmonės, pastatę pamatus mūs laisvai Lietuvai, verti pagarbos ir pasitikėjimo. Ypač mane žavi TSLKD jaunimas. Sėkmės jiems linkiu.

 3. Aš irgi manau, kad niekas nebebalsuos už tuos, kuriems seime svarbiau gauti kokią nors premiją, o ne kelti šalies ekonomiką ir dirbti visuomenės daugumos labui.

 4. Mintis:

  Tikėjaus apie kultūrą,gavau neigiamų emocijų.

 5. Vakar per LRT žiūrėjau Jekelaičio TVforumą,ir kaip gražiai vytuliukas su kirkilu sutaria, panašiai kaip degutienė su jurgšėnu,tiesiog bendrapartiečiai.

 6. Kamilė:

  Kad Lietuvą valdo ir padorumo, ir sąžinės, ir sveiko proto likučius “išsioperavę” politikai, seniai aišku visiems blaiviai galvojantiems. Ir labai liūdna, kad juos išsirinko mūsų tautiečiai…

  • Kas buvo – pražuvo, tikėkimės, kad tautininkai išstatys rimtą komandą ir liaudis išrinks.

   • Juozas:

    taigis, taigis, kaipgis… Tautininkai su savo “programa” (polonofobija, tiksliau – neapykanta) ne tik kad nepapuls seiman, bet aplamai neaišku, ar išliks kaip partija.

    O šitokį šansą NET DABAR turi!!! Pasireikšti dėl idiotiškų Merkel veiksmų, dėl Nobelio laureato antieuropinės politikos… dėl vyresniojo brolio – TS LK – gal net lemtingų Lietuvai suskystintų dujų terminalo klaidų ir kitų NESĄMONIŲ energetikoje…

    Deja. Deja.

    • Terminalo nebūtų – nebūtų ir rasiejinių mažesnių kainų.
     Taip, kad nebešnekėk nesąmonių.

    • Pikc:

     Jo, bėda – nėra tie tautininkai debilai polonofilai, kurie trilinki su kvailai kalta šypsenėle veide lenkų atsiprašinėja už pačių lenkų chamizmą ar lenda “tolerantiškon vieton” jungtinei lenkų-rusų koloradinių separatistų (beje, aktyviai palaikomų tos pačios, atseit, antirusiškos, Lenkijos) šaikai. 🙂
     Taip, Lenkiją galima pagirti dėl palyginus protingos politikos “europinių vertybių” atžvilgiu (nors, reikia prisiminti, kad jei ne babajų pastangos supažindinti raudonai-liberalius prancūzus su multi-kulti privalumais, lenkai būtų tvarkingai palaikę tuos “idiotiškus Merkel veiksmus”), bet MŪSŲ atžvilgiu lenkai jokie ne draugai – ir jau tikrai ne “stateginiai partneriai”. Čia maždaug tas pats, kas rasiejoj bandyti įžvelgti draugus, nes anie, matai, ir eurosajūzo debilizmą pastebi, ir iškrypėlišką propagandą draudžia. Tiesa, gi pamiršau, kad nemeilė kacapstanui – dar viena mirtina tautininkų nuodėmė. 🙂

     • Mintis:

      Tik Išmintingas suvienija Tautą.Skaldymas nėra išminties požymis.Siūlau Jums pasiskaityti daugiau apie Stasį Šilingą, kuris vadovavosi išmintim, teisinėm profesinėm žiniomis,pažinimu,žinojimu,poreiku vienyti Tautą visomis įmanomomis galimybėmis,gera valia ,aukojo savo lėšas dėl Lietuvos valstybės kūrimo ir kultūros,švietimo.
      Vienijančios idėjos galimas ignoravimas ir yra nesėkmių ir tautininkams priežąstis?

     • Juozas:

      Na, negi taip sunku suvokti – euroislamizacijos pavojuje ne tik lenkai, bet ir liankai, netgi kacapai-maskoliai turi būti partneriai. Na, kas darosi su Jumis!? Bolševikai kažkoki, Dievaži.

      Netgi, jei įvyks koks stebuklas, JAV pradės vadovauti ne Nobelio laureatas, kuriam keniškas kraujas svarbiau už Europą, ir Afrikos reikalus pasaulis pradės spręsti Afrikoje, net gi tada tik visiški dundukai gali šiandien nematyti to pavojaus jau tik Lietuvai, kuris bus po Lukašenkos.

      Gi vyks kova dėl istorijos. ISTORIJOS. O buki tautininkų veiksmai a priori lenkus daro lietuvių priešais. Atsikvošėkit!

      • Pikc:

       Na, negi taip sunku suvokti, tavarišč Jozas: nebus mums nei impersko-bolševikiniai kacapai, nei impersko-viduramžiški lenkai broliais-draugais – pirmiausia dėl to, kad JIE mūsų lygiaverčiais draugais nelaiko. O jei tamstelė norite būti kokios nors slavų genties vasalas – darykite tai savo asmenine iniciatyva. 😉
       Beje, už nuorodą ačiū – nemenka dalis tautiečių idiotiškai žavisi baltarusių pastangomis restauruoti LDK istoriją, politkorektiškai nekreipdami dėmesio į tai, kad jie ją pristato kaip išimtinai JŲ istoriją, kuri nieko bendro neturi su kažkokiais žmudzinais, okupavusiais “čysta-belaruskij gorad Vilna”, kurį kažkodėl Stalinas tiems žmudzinams atidavė. Lenkai, beje, daro lygiai tą patį – kaip ir rusai. Tai su katrais, sakot, broliautis dėl istorijos reiktų? 😉
       Reziumė: tai gal, buki slavofilai, pirmiau išsiaiškinkit savo garbinimo objektų požiūrį į lietuvius – o jau paskui formuokit savo nuomonę. Bent bus šansas, kad ne visiškai negudrūs pasirodysite.

      • Arūnas:

       Lietuva nėra tokia valstybė, kuriai grėstų islamizacijos pavojus; net “karo pabėgėliai”, kuriems buvo pasiūlyta apsistoti Lietuvoje, pareiškė, kad verčiau jie grįš namo, į karo paliestas šalis, o ne į Lietuvą. Partneriai iš Vakarų, o ypač “mama Merkel” sukūrė prielaidas Europos islamizacijai, bet nemanau, kad Lietuvai reikėtų telkti “partnerius” kovai su islamizacija (kieno islamizacija- Europos, Vokietijos, Prancūzijos ar Rusijos?). Lietuva turi savo problemų, kurias reikia spręsti, ir savo interesų, už kuriuos reikia kovoti. Todėl atidėjus islamizacijos baubą Lietuvai, turim žinoti, kad Lietuvos atžvilgiu mums nepalankių interesų turi ir “maskoliai, ir lenkai, ir liankai”. Vienas seras pastebėjo: “Nėra nei amžinų draugų, nei amžinų priešų – tik amžini interesai”. Todėl kol interesai Lietuvos atžvilgiu skiriasi, tai neik su velniu obuoliaut

       • Juozas:

        Būtent – nėra AMŽINŲJŲ, yra interesai. Skurdu nuo pabėgėlių neatsitversim. Kai užsikimš turtingosios šalys, tiksim ir mes.
        Netgi, jei tas bus negreit, vis tiek privalom kovoti už … Europą. Na, negi nenorit, kad ir tamstų ANŪKAI dar pamatytų Monmartą, October fest etc ???????

        Todėl ir sakau – TAUTININKAI NEIŠNAUDOJA GALIMYBIŲ.

        Vien kova prieš W = prieš “liankus” duos dar vienus apverktinus rinkimų rezultatus.

        Norėčiau būti neteisus. 🙂

 7. ruta:

  Konservatnikai visai kvanktelejo , Lietuva nyksta , skursta , pirmauja savizudybiu skaiciumi , alkoholio vartojimu , vaiku skurdu ir mirtingumu , korupcija , trumpu gyvenimo lygiu , didziule socialine neligybe , maziausiu minimumu ,…,o jie premijas sau dalinasi ..Moraliniai degeneratai .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė