Šiuolaikinio šokio festivalis „Bičių sąskrydis“ pirmą kartą atkeliauja į pajūrį (0)

siuolaikinis sokis.Kauno chor. mokykla_FB nuotr

Kauno chor. mokykla. Vanduo 4‘. Choreografija Giedrė Kalinauskienė | facebook.com nuotr.

Septintą kartą vykstantis šiuolaikinio šokio festivalis „Bičių sąskrydis“ šiemet peržengė sostinės ribas ir nuo šeštadienio dvi dienas džiugins Klaipėdos šokio gerbėjus. „Kultūros fabrike“ vyksiantys pasirodymai sujungs studentų ir choreografų jėgas bei skatins naujų šokio idėjų gimimą.

Klaipėdoje šiuolaikinio šokio festivalis „Bičių sąskrydis“ vyks lapkričio 28-29 d. Vieno festivalio organizatorių Giedriaus Kalinausko teigimu, nors šiuolaikinio šokio bendruomenė Lietuvoje nėra didelė, jau septintą kartą vykstančio festivalio plėtra leidžia suprasti, jog šokiai įtraukia vis daugiau kūrybinių idėjų ir motyvacijos kupinų žmonių.

Festivalio programa Klaipėdoje – gausi jaunų kūrėjų. Scenoje žiūrovai galės išvysti choreografo Taurūno Baužo ištrauką iš spektaklio „Pradžioje buvo Kafka“, kurios choreografinius ir vaizdinius sprendimus inspiravo „Metamorfozė“, o atspirties tašku tapo Franzo Kafkos „Laiškas tėvui“. Pirmą kartą festivalyje dalyvaus ir klaipėdiškiai „Balkono Lydekos“, kurie kartu su Klaipėdos Universiteto Menų Akademijos šokio studentais bei Inga Kuznecova priešakyje pademonstruos šokio eksperimentą „Gravitacija“.

Pajūryje taip pat pasirodys ir vilniečių kolektyvas SKAA, kuris pristatys LMTA magistrantės Viktorijos Bobinaitės ir Eglės Kančiauskaitės spektaklio „Pradinė padėtis“ ištrauką, nacionalinė M. K. Čiurlionio mokykla su spektaklio „Juodvarniai“ ištrauka bei Alytaus miesto teatras, žiūrovams pateiksiantis sceną iš spektaklio „Druska“.

Pirmą kartą savo kūrybą Klaipėdoje pasirodymu „Moteris“ pristatys Ispanijoje kurianti bei gyvenanti šokėja ir choreografė Ugnė Dievaitytė. Ant scenos pasirodys bendras lietuvių šokėjų bei danų choreografo, šokėjo Simon Beyer-Pedersen kūrybinis darbas, kuris šokio eksperimentu „5X3“ sieks atskleisti tikrąjį baimės veidą.

Festivalį „Bičių sąskrydis“ vainikuos U. Dievaitytės kūrybinis kūno ir judesio seminaras, kurio tikslas – atverti kūną beribėms išraiškos galimybėms bei pasiekti, kad šokis apsigyventų kūne ir leistų aiškiau bei laisviau jo pagalba išsireikšti ir susikalbėti.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė