Pasaulinis klimato kaitos žygis nuvilnys ir Lietuvos sostinės centre (4)

Mokslo sriuba Apie klimato kaita_Dumai

mokslosriuba.lt nuotr.

Šį sekmadienį, lapkričio 29 d. 12 val. Vilniuje rengiamas „Klimato kaitos žygis“ Katedros aikštėje. Nuo čia susirinkusieji planuoja pajudėti iki šalia Vyriausybės rūmų esančios V. Kudirkos aikštės. Norintys prisijungti prie pasaulinio renginio prašomi atsinešti plakatus, kuriuose būtų reikalaujama, jog Lietuva prisiimtų ambicingesnius įsipareigojimus mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją ir didinant pagaminamos švarios, atsinaujinančios energijos dalį.

Šį savaitgalį visame pasaulyje vyks tūkstančiai masinių renginių, kuriais siekiama paraginti kitą savaitę Paryžiuje, Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje susirinksiančius pasaulio lyderius susitarti dėl ambicingesnių tikslų, mažinant šiltnamio efektą sukeliančią dujų emisiją ir taip suvaldant klimato kaitą. Prie šios iniciatyvos jungiasi ir Lietuva.

„Po nesėkmingų bandymų susitarti Kopenhagoje, Paryžiaus susitikimo metu turi būti priimti ryžtingi įsipareigojimai, kuriais valstybės vadovausis po 2020 m. Lietuva Paryžiaus susitikime laikysis pozicijos, jog tikslai, iškelti pasaulio valstybėms dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimo turi būtų privalomi, o ne rekomendacinio pobūdžio, tačiau šiuo metu valstybėms siūlomi įsipareigojimai pernelyg menki.

Lietuva jau viršijo iki 2020 metų prisiimtus įsipareigojimus Europos Sąjungai dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos mažinimo ir energijos gamybos iš atsinaujinančių šaltinių, todėl šiandien turime tapti šalimi lydere, kuri rodo kitoms valstybėms kelią ir ryžtingai siekia permainų. Neabejoju, jog ambicingesni tikslai padėtų į Lietuvą pritraukti modernių, energijos efektyvumą didinančių investicijų ir technologijų, sukurtų daugiau žaliųjų darbo vietų, padėtų augti šalies ekonomikai“, – sakė Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys.

Prie iniciatyvos prisijungiančios nevyriausybinės organizacijos DAROM vadovė Roberta Ažukaitė  teigia norinti paskatinti Lietuvos gyventojus būti pilietiškais ir aktyvesniais.

„Džiaugiuosi, kad DAROM organizacija, kuri priklauso pasauliniam tinklui „Let’s Do It World“, šių metų  spalio mėnesį turėjo galimybę dalyvauti specialioje konferencijoje Paryžiuje, skirtoje pasiruošti artėjančiai Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferencijai (COP21). Turime būti dar aktyvesni ir matomesni, siekiant, kad pasaulio valstybės, tarp kurių – ir Lietuva, prisiimtų didesnę atsakomybę klimato kaitos klausimu. Privalome ne tik atkreipti dėmesį į akivaizdžias problemas, bet ir siekti, kad mūsų šalyje ir visame pasaulyje aplinka būtų saugi“, – kalbėjo Roberta Ažukaitė.

Tam, kad pasaulio valstybių lyderiai prisiimtų kur kas didesnius įsipareigojimus, neleisiančius pasaulio temperatūrai pakilti daugiau nei 2 laipsniais, vien į Paryžiaus gatves šį savaitgalį planavo išeiti daugiau nei 200 tūkst. aktyvistų. Dėl saugumo sumetimų Prancūzijos valdžiai uždraudus masinius renginius Paryžiaus centre, iniciatyvą sukūrusi nevyriausybinė organizacija Avaaz paragino dar aktyviau burtis įvairiose pasaulio valstybėse ir taip parodyti solidarumą su Prancūzija.

Masiniai klimato kaitos  renginiai šį savaitgalį planuojami 7-iuose pasaulio kontinentuose, daugiau nei 150 valstybių, tarp kurių – Jungtinė Karalystė, Indija, Brazilija, Kazachstanas, Tanzanija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Čilė. Manoma, jog tai bus didžiausios istorijoje klimato kaitai skirtos demonstracijos.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. 2015 m. birželio 5 d. 10.30 val. “Vilniaus taisyklė – deguonis gabenimui nenaudotinas”,

  ir viskas, šiandien, šįmet to pakanka; per 24-48 mėn. pritaikyk (jei vieningai ją skelbt)
  “VILNIAUS TAISYKLĘ”, – ir valysis, grynesne atmosfera taps, kai deguonis, visai Gamtai
  t.y. ir netgi žmogui, sudėtinei jos dalia kvėpavimo ir išlikimo reikmėms (anglies abideginiais
  neprisotinant vidaus “deginimosi” transportu) atsistatys. Atstačius išeikvoto (kvailai) gabenimui
  deguonies kiekį, ir visą kitą gamybą (kvailai deguonį anglies abideginiais keitus oran) teks po 60-100
  mėn t.p. pervest į saulės, vėjų, kitos eko-elektriškosios ar vandenilinės kilmės (laikinai) techn0-logizmus.
  Techno-logizmas, – amatininkiška mąstysena, vartotojiškos, t.y. “vagančios” kvėpavimui skirtą oro dalį
  padaras. Na galima ir padariniu užrašyt.
  tačiau visvien PADARAS to, ką nuo arklių, žirgų, nulipę; jaučių, kupranugarių IR BURINIŲ LAIVYNŲ
  atsisakę p r i s i d i r b o m e.

  Tad, “VILNIAUS TAISYKLEI” skelbt, ir metas, ir proga, ir laikas bei vieta tinkami.
  Tik nebijokime:
  ir Vilniaus, ir tuo labiau Kauno, kuriame jos įgyvendinimui jau su europarlamentarais
  (iš Olandijos) tokios “salotinės” pakraipos jau kalbėta; “žaliais” vadinti galima tik tuos
  – kurie už VILNIAUS TAISYKLĘ.

  T.Y. deguonis žmogaus gabenimo ir krovinių, prekių, bet kokio gabenimo tikslams NEBENAUDOJAMAS.

  Paprasčiau,
  – judėk pats, nešk, vežk,
  krauk ant arklių, kupranugarių, asilų
  KURĖNŲ, ir kitų tikrų laivų iš gamtos,
  bei būsimų lėktuvų, – naujos kartos, be
  degintinio kuro, o su…. (čia jau kita tema),
  Į TEMĄ.

  XX amžiuje iš po XIX a. techno-inustrin BUM-o žmonija tiek prisiBUM-ino anglies “abideginių” oran,
  kad gali 500-600 metai tekt valytis, jei pradėti čia ir dabar:
  “Šį sekmadienį, lapkričio 29 d. 12 val. Vilniuje „Klimato kaitos žygyje“ Katedros aikštėje
  VILNIAUS TAISYKLEI atsiekt susivienijus”.

  Jei dar 5-10 metelių uždelst, tai valytis jau tektų 2000 ar net 3000 metų, kol
  į kokio XVII-XVIII amžiaus lygmenis oro SANDARA
  atsistatytų.

  O dar, – jei “pažaist” beatodairiškai kokį 30-50 metų, tai galim ir visai už ribos su visa teroristine ES (28-ių
  kvailių), Kinijos, JAV, Rusijos ir gal dar naujokynine Brazilijos, Indijos su Japonija BANK-inio varto-jamumo
  “ekonomika” užlėkt.

 2. Neplakime į vieną visumą KLIMATO KAITĄ ir ORO, VANDENS bei UGNIES TARŠĄ!!! Už taršą būtina bausti, ir kaip galima griežčiau!!!
  Tačiau KLIMATO KAITA yra geofizinis procesas, kuris priklauso nuo Trečiojo Žemės ašies judėjimo, kuris SENIAUSIOS PASAULYJE LIETUVIŲ KALBOS deka jau yra įmintas ir pakankamai gerai pažintas. Mat patikrintas per geologinę, archeologinę, vulkanologinę, hidrologinę, astronominę, etnologinę, klimatologinę ir kitas “prizmes”.
  Anot šio dėsnio, Žemė pastoviai verčiasi per savo ašigalius. Pastarieji, kas tam tikrą laiko tarpą, tai “įsminga” į Saulę, tai nusigręžia nuo Saulės.
  Erų sandūroje šiaurinis Žemės ašigalis buvo visiškai nusigręžęs nuo Saulės, Per 2000 metų Šiaurinis ašigalis pakrypo per 120 radialinių laipsnių. 2500 metais jis įsmigs į Saulę!!! Nuo 2500 iki 3500 metų dabartiniame Žemės pusrutulyje bus vienas Metų ir paros laikas – VASARA ir DIENA, pietiniame- NAKTIS ir ŽIEMA!!! Kas 100 metų mūsų pusrutulyje klimatas šils mažiausiai 2-3 laipsniais!!! Tuo pat metu didės oro bei vandens masių intensyvumas ir vėjo greitis! Kova su klimato kaita yra visiškai beprasmė!!! Kovokime su TARŠA ir prieš TARŠĄ!!!!

 3. KREIPIMASIS Į AKCIJOS ORGANIZATORIUS!
  Gerbiamieji, LIETUVIŲ KALBOS deka:
  – įminti seniasuiųjų (šumerų, babiloniečių, sen.indų- arijų baltų, egiptiečių, majų, hetitų ir kt.) kultūrų, šaltiniai!
  – atrastas 6 000 metų periodiškai besikartojantis Trečiasis Žemės ašies fizinis judėjimas!
  – atrastas 96 000 metų periodiškai besikartojantis Ketvirtasis Žemės ašies fizinis judėjimas!
  – įmintas šumerų “Karalių sąrašas”, kuris mena 500 000 metų praeitį!
  – įminta – ne tiktai kodėl? bet ir kaip? kinta klimatas Žemėje!
  – nustatyta, kad 3000 metų iki erų sandūros, dabartinis šiaurinis Žemės ašigalis buvo pietiniu o pietinis-šiauriniu!
  – nustatyta, kad erų sandūroje dabartinis šiaurinis Žemės ašigalis buvo visiškai nusigręžęs nuo Saulės ir jame vyravo vienas metų laikas – Žiema ir Naktis, pietinis- atsigręžęs į Saulę ir jame vyravo Vasara ir Diena!
  – nustatyta, kad dėl Žemės ašies Trečiojo fizinio judėjimo, 2500 metais dabartinis šiaurinis Žemės ašiagalis tokiu kampu atsigręž į Saulę, kad šiame pusrutulyje bus tiktai Vasara ir Diena, pietiniame – Naktis ir Žiema!
  – nustatyta, kad mūsų tūkstantmečio pabaigoje pietinis Žemės ašigalis taps šiauriniu, šiaurinis-pietiniu!!! Ir t.t.
  Vietoje to, kad mes – lietuviakalbiai, kuriems likimas davė pažinti Praeitį ir Ateitį bei naujus Žemės ašies judėjimus,
  praneštumem pasauliui apie tai, ką atradome ir atvertumem pasauliui akis į Praeitį bei Ateitį, dar padedame “kovoti” su visiškai natūraliai vykstančia KLIMATO KAITA ŽEMĖJE!!! Atsitokiekime ir nedarykime gėdos savo protėviams!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė