Seimas pritarė su migrantais susijusioms įstatymo pataisoms (2)

JT nuotr.

JT nuotr.

Seimas, 66 parlamentarams balsavus už, 8 – prieš ir 22 susilaikius, priėmė įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pataisas (projektas Nr. XIIP-3291(2).

Priimtomis pataisomis patobulintas prašymų suteikti prieglobstį nagrinėjimo mechanizmas, nustatytas griežtesnių priemonių taikymas piktnaudžiavimo prieglobsčio procedūra atvejais; praplėstas įstatymo nuostatų, susijusių su užsieniečiais, kurie negali išvykti dėl humanitarinių priežasčių, reglamentavimas, suteikta prieiga prie darbo rinkos asmenims, gavusiems leidimą laikinai gyventi pagal įstatymo 40 straipsnio 1 dalies 8 punktą; pakeistos ir aiškiau reglamentuotos nuostatos dėl nelydimų nepilnamečių ne prieglobsčio prašytojų teisinės padėties nustatymo, susijusios su prieglobsčio sistemos pakeitimais; reglamentuotas užsieniečių perkėlimo mechanizmas iš kitų ES valstybių narių ar trečiųjų šalių teritorijos į Lietuvos Respublikos teritoriją.

Taip pat patikslintos kai kurios galiojančios Europos Sąjungos teisę įgyvendinančias įstatymo nuostatos; reglamentuoti užsieniečiams, gavusiems prieglobstį Lietuvos Respublikoje, teikiamos paramos integracijai dydžiai ir konkretūs atvejai.

Įstatyme įtvirtinta, kad prieglobsčio prašytojai gali būti apgyvendinami ne tik Užsieniečių registracijos centre, bet ir kitose apgyvendinimo vietose Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.

Migracijos departamento sprendimu pažeidžiami asmenys ir jų šeimos nariai gali būti apgyvendinti kitose jų specialiuosius poreikius atitinkančiose apgyvendinimo vietose, kurias administruoja su prieglobsčio prašytojais dirbančios nevyriausybinės organizacijos. Pažeidžiamiems asmenims Migracijos departamento sprendimu, kai tai įmanoma, leidžiama apsigyventi su teisėtai Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiu pilnamečiu artimuoju giminaičiu arba atstovu.

Sprendimą dėl užsieniečių perkėlimo į Lietuvos Respublikos teritoriją priima Vyriausybė. Užsieniečių perkėlimas vykdomas bendradarbiaujant su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, trečiosiomis valstybėmis, Europos Sąjungos institucijomis ar tarptautinėmis organizacijomis.

Užsieniečių perkėlimo į Lietuvos Respublikos teritoriją ir kelionės dokumentų išdavimo tvarką nustato vidaus reikalų ministras. Užsieniečių laikino apgyvendinimo Užsieniečių registracijos centre sąlygas ir tvarką nustato taip pat vidaus reikalų ministras.

Migracijos departamentas, vadovaudamasis šiuo Įstatymu, priima sprendimą dėl kiekvieno perkėlimui atrinkto užsieniečio perkėlimo į Lietuvos Respublikos teritoriją. Departamentas, vadovaudamasis šiuo įstatymu, gali pripažinti pabėgėlio statusą, kurį perkeliamam užsieniečiui suteikė  Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdyba.

Prieglobsčio prašytojas Lietuvos Respublikoje turi teisę socialinės apsaugos ir darbo ministro ir vidaus reikalų ministronustatyta tvarka kas mėnesį gauti 10 procentų valstybės remiamų pajamų dydžio piniginę pašalpą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė