Bendradarbiaus kosminius tyrimus vykdantys Kauno ir Ispanijos universitetai (0)

KTU sukurtas nano palydovas LitSat-1_ktu.lt

KTU sukurtas nano palydovas LitSat-1 | ktu.lt nuotr.

Lietuvišką darganą į ispanišką saulę trumpam iškeitę Kauno technologijos universiteto (KTU) Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) atstovai namo grįžo netuščiomis. Jų rankose – ne tik nauja bendravimo sutartis su Migelio Hernandezo universitetu (Elčė, Ispanija) mokslo ir tyrimų srityse, bet ir bendros elektros ir elektronikos inžinerijos krypties doktorantūros studijų programos gairės. Tai – pirmoji Lietuvoje šios mokslo krypties doktorantūra rengiama kartu su užsienio aukštojo mokslo įstaiga.

Ispanijos pietryčiuose įsikūręs Migelio Hernandezo universitetas (UMH) yra pati produktyviausia aukštoji mokykla Ispanijoje pagal įkurtas aukštųjų technologijų įmones. Viena iš universiteto įkurtų įmonių – „EMXYS“ – jau patvirtinta kandidatė bendradarbiauti su JAV nacionaline astronautikos ir kosmoso agentūra (NASA) perimant „Didymos“ asteroidą ir pakeičiant jo trajektoriją.

„Mūsų fakulteto mokslininkai taip pat aktyviai dirba kosminių tyrimų srityje, tad vieni apie kitus sužinojome būtent per informacijos apie tokius projektus, kaip „LitSat-1“ palydovas ar mūsų mokslininkų kuriamas neinvazinis galvospūdžio absoliutinės vertės matuoklis, sklaidą.

Pasidomėjus plačiau paaiškėjo, kad tiek UHM, tiek ir KTU EEF mokslininkų grupės atlieka tyrimus labai giminingose srityse, tad bendradarbiavimas, siekiant apjungti pajėgumus ir taip dar efektyviau išnaudoti resursus, buvo tikrai logiškas žingsnis“, – komentavo KTU Elektros ir elektronikos fakulteto dekanas prof. Algimantas Valinevičius.

„Technologijų srityje efektyvus tiek žmogiškųjų, tiek infrastruktūrinių resursų panaudojimas. Neretai tai ir lemia, ar konkretūs projektai yra įgyvendinami sėkmingai, ar tiesiog popieriniu formatu „nugula“ mokslininkų stalčiuose.

Migelio Hernandezo ir Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakulteto mokslininkams dirbant kartu bus daug geriau išnaudotos tiek abiejų įstaigų mokslininkų, tiek ir laboratorijų galimybės“, – teigė UHM prorektorius tarptautiniams ryšiams prof. Manuelis Migelė Džordanas Vidalis (Manuel Miguel Jordan Vidal).

Pasirašydami naująjį kontraktą, universitetai sutarė ne tik bendradarbiauti per juose veikiančias mokslines grupes, bet ir suteikti galimybę tiek vienos, tiek kitos šalies doktorantams įgyti dvigubą mokslinį laipsnį. Tai pirmoji tokio pobūdžio elektros ir elektronikos inžinerijos krypties doktorantūra Lietuvoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė