Nacionalinė biblioteka kviečia į S. Tomonio šimtųjų gimimo metinių minėjimą (0)

S.Tomonis_lnb.lt

Stasys Tomonis | lnb.lt nuotr.

Lapkričio 30 d. 13 val., Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus minimas kultūros veikėjo, ilgamečio Nacionalinės bibliotekos darbuotojo (1948–1991), bibliografo, vertėjo, literatūrologo Stasio Tomonio (1915–1992) 100 metų jubiliejus.

Renginio metu Nacionalinei bibliotekai šeimos sprendimu bus perduotas S. Tomonio archyvas –dokumentai, nuotraukų albumai, rankraščiai, kurie papildys bibliotekoje jau saugomą giminės palikimą.

Daugiau kaip 40 metų Nacionalinėje bibliotekoje dirbęs S. Tomonis įnešė svarų indėlį į Lietuvos kultūrą, bibliotekininkystę, bibliografiją. Jo bibliografinę veiklą galima suskirstyti į tris pagrindines sritis: bibliografinį informacinį darbą, bibliografinių priemonių sudarymą, bibliografijos mokslą. S. Tomonis daug dėmesio skyrė mokslo pagalbinei bei rekomendacinei bibliografijai, organizavo bibliografinių priemonių leidimą, pats sudarinėjo rodykles, atmenas, redagavo, rašė recenzijas. Taip pat buvo svarbaus informacinio leidinio „Lietuvių rašytojai: biobibliografinis žodynas“ sumanytojas, bendradarbis ir redakcijos narys.

S. Tomonio archyvas – tai lietuvių, rusų, anglų ir kitomis kalbomis nuo XIX a. pab. iki 2008 m. surinkti rankraščiai, autografuoti mašinraščiai, mašinraščio kopijos, spaudiniai su rankraštiniais prierašais, taip pat atvirlaiškiai, nuotraukos, piešiniai, autografai ir kt. Jo fondą sudaro biografinė medžiaga (asmens dokumentai, mokslo baigimo pažymėjimai, apdovanojimai ir kt.), kūrybinės, visuomeninės, darbinės veiklos medžiaga (vertimų rankraščiai, verstos knygos, straipsniai, darbinės veiklos dokumentai ir kt.), memuarai, korespondencija, šeimos medžiaga (Paliepių dvaro (B. ir K. Tomaševičių) bibliotekos knygos, žmonos J. Tomonienės rankraščiai, daiktai ir kt.), finansiniai ir ūkio dokumentai, ikonografija ir pan.

Šia proga Nacionalinė biblioteka taip pat rengia biobibliografiją ir virtualią parodą „Stasys Tomonis. Gyvenimo vingiais“, skirtas šiai iškiliai asmenybei.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė