Euro grupė suabejojo EK išvadomis dėl per griežtai įvertinto Lietuvos biudžeto (0)

pinigine.eurai_DaivosV.nuotr

alkas.lt nuotr.

Briuselyje (Belgijos Karalystė) vykusiame euro zonos finansų ministrų posėdyje buvo pristatytos Europos Komisijos (EK) išvados dėl euro zonos šalių 2016 m. biudžetų projektų vertinimo ir ekonomikos augimo perspektyvų.

Euro grupė suabejojo EK išvadomis dėl per griežtai įvertinto Lietuvos biudžeto. Euro grupės išvadose teigiama, jog EK neatsižvelgė į Lietuvos ekonomikos ciklą – sutriko prekybiniai mainai su Rusija, dėl to laikinai stabtelėjo šalies ekonomikos augimo tempas. Atsižvelgus į šias aplinkybes, Lietuvos biudžeto vertinimo rezultatai pateiktose išvadose būtų buvę kitokie.

„Euro grupė Lietuvą pagyrė už mokesčių administravimo gerinimą, ir tai įrašyta į Euro grupės išvadas. Žodžiu, Euro grupė teigiamai įvertino Lietuvos pastangas sumažinti mokestinę naštą mažiausias pajamas gaunantiems žmonėms“, – teigia Finansų ministras Rimantas Šadžius.

„2016 metų valstybės biudžetas paskatins sulėtėjusį Lietuvos ekonomikos augimą. Tikimasi, kad bendrasis vidaus produktas augs daugiau nei 2 proc. Bus didinamas minimalus atlyginimas, gyventojų neapmokestinamų pajamų dydis, pensijos, o tai paskatins vidaus vartojimą“, –  sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė.

Euro zonos valstybės narės turi pateikti biudžeto planų projektus kasmet iki spalio 15 d. Tuomet Europos Komisija įvertina, ar planai atitinka Stabilumo ir augimo paktą, ir pateikia savo nuomones.

Euro grupė aptaria tas nuomones ir parengia pranešimą. Valstybės narės turėtų atsižvelgti į vertinimo rezultatus priimdamos savo kitų metų nacionalinius biudžetus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė