D. Kepenio rudens turas: pavyzdys uždega, planuojamos naujos sveikatos mokyklos (1)

J. Dapšausko nuotr.

J. Dapšausko nuotr.

Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis visą rudenį važinėjo po Lietuvos miestus ir miestelius skatindamas žmones rinktis sveiką gyvenseną ir imtis atsakomybės už savo sveikatą. „Ko nepaklausi, visi atsakys, kad sveikata – didžiausias ir brangiausias žmogaus turtas. Tačiau didžioji dauguma taip pat paliudys, kad brangiausiam savo turtui skiria mažiausiai dėmesio“, – sako žinomiausias Lietuvos sveikuolis.

Gausų būrį pasekėjų išugdęs sveikatos mokytojas D. Kepenis tvirtina, kad dauguma žmonių norėtų sveikai gyventi, tačiau jų niekas to nemoko, jie nežino nuo ko pradėti, kuo tikėti. Informacijos gausa internete yra prieštaringa ir dviprasmiška, o žmogui reikia paprastos, aiškios ir veiksmingos sistemos. Todėl turo metu sveikuolių sąjungos prezidentas ne tik teoriškai dėstė sveikos gyvensenos taisykles, bet ir praktiškai mokė žmones mankštos, maudynių atviruose vandens telkiniuose.

„Spalio 16 d. šaltas rytas prasidėjo nuo rytinės mankštos, bėgimo ir maudynių Visagino ežere. Dalyvių neatbaidė minusinė lauko temperatūra, jie pažadėjo, jog tai nebus tik vienkartinis užsiėmimas. Žmonės pasiryžo toliau grūdintis, sportuoti, sveikai maitintis ir įtraukti į šią veiklą kuo daugiau Visagino miesto gyventojų“, – džiaugėsi Rokiškio raj. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė S. Davainienė.

Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius A. Laurinavičius buvo nustebintas D. Kepenio vedama rytine mankšta ir maudynėmis. „Daugumai žmonių maudynės padėjo įveikti šalto vandens baimę ir suprasti, kad rytinė mankšta yra labai svarbi gerai savijautai ir produktyviai dienai“, – dėkojo direktorius už galimybę Žemaitijos sostinės gyventojams susipažinti su sveikuolišku gyvenimo būdu.

„Tik geri pavyzdžiai užkrečia žmones. Mano nuomone, Dainiaus skleidžiamos žinios gyventojams yra pavyzdys mokintis sveikos gyvensenos, ieškoti informacijos, keisti požiūrį į gyvenimo būdą, šviestis ir įgyti naujos praktikos. Kadangi rokiškėnai labai susidomėjo sveikatos mokykla, ji planuojam kitais metais“, – sakė Rokiškio rajono savivaldybės VSB direktorė Agnė Šapokaitė.

Lietuvos sveikuolių sąjungos projektų plėtros vadovas Darius Savanevičius, organizavęs D. Kepenio turą, džiaugiasi jo rezultatais: „Mūsų prezidentui pavyko aplankyti 20 miestų ir miestelių, beveik 500 žmonių turėjo galimybę praktiškai išmokti paprastų ir veiksmingų sveikos gyvensenos taisyklių. Nuoširdžiai dėkoju visuomenės sveikatos biurams už profesionalumą ir pasitikėjimą sąjungos patirtimi, turiu viltį, kad 2016 m. aplankysime ir tuos miestus, kuriuose dar niekada nevyko sveikatos mokyklos. Dainius Kepenis yra tas žmogus, kuris savo pavyzdžiu gali uždegti žmonėse norą keistis, rinktis sveiką ir blaivų gyvenimą.“

Metams baigiantis Lietuvos sveikuolių sąjunga kviečia susiburti šventėje „Sveikata – dvasios pergalė“ Palangoje, gruodžio 11–13 dienomis. Ta pačia proga bus paminėtas ir Palangos sveikatos mokyklos 25 metų jubiliejus, mokykla tuo metu išleis 500-ąją laidą. Šios mokyklos pavyzdžiu, Lietuvos sveikuolių sąjunga pritaikiusi šį modelį vietose dirbantiems žmonėms, organizuoja jas visos Lietuvos mastu.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

  1. Petras:

    viskas gerai su tuo Kepeniu, bet jis tokiu budu reklamuoja savo bizniuka. Juk nuplesia uz 10 dienu gal 400 euru. Butu toks gerietis ir dirbtu zmoniu labui, o pats is kazkokio darbo ar biznio pragyventu – tai butu didvyris ant Marijos zemes. Dabar gi jis pasireklamuoja uz valdiskas lesas , ar Sveikatos biuru lesas ir po to susikviecia visus i Palanga i savo mokyklele pobrangiaja. Idomu kiek gi jis moka mokesciu?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė