Šiandien minima Lietuvos kariuomenės diena (video) (2)

lietuvos-kariuomenes-diena-kam.lt-nuotr

kam.lt nuotr.

Lapkričio 23 d., minint Lietuvos kariuomenės dieną, Vilniuje, Katedros aikštėje, vyks iškilminga karių rikiuotė ir karių paradas Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės.

Su švente karius sveikins šalies vadovybė, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, renginį kviečiami užsienio šalių ambasadoriai, gynybos atašė, vilniečiai ir miesto svečiai.

Lietuvos kariuomenės dienos proga įvairiuose šalies miestuose jau praeitą savaitę buvo surengti įvairūs šventiniai renginiai.

„Pastaraisiais metais saugumas Europoje tapo itin trapus. Tai turi didelę reikšmę ne tik pasirengimo šalies gynybai klausimų aktualumui, visuomenės paramos, krašto apsaugos sistemos finansavimo, tačiau ir lūkesčių bei iššūkių augimui. Šiuo lemtingu periodu, kai priimama ir įgyvendinama daug svarbių, su šalies saugumo stiprinimų susijusių sprendimų, mūsų visų profesionalumas, iniciatyva ir vienybė yra kaip niekada svarbūs!“, – sveikindami karius ir visus Lietuvos žmones Kariuomenės dienos proga sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Šventiniai renginiai, skirti paminėti Lietuvos kariuomenės dieną – lapkričio 23-ąją, prasidėjo jau 20 d. ir vyks visoje Lietuvoje, taip pat bus aukojamos Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę įvairiose bažnyčiose.

Iškilmingoje rikiuotėje Katedros aikštėje ir kariniame parade Gedimino prospekte lapkričio 23 d. 12 val. kartu su Lietuvos kariais dalyvaus ir NATO sąjungininkų greitojo reagavimo pajėgų korpuso (ARRC) kariai. Taip pat dalyvaus ir sąjungininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos. Gros Jungtinės Karalystės sausumos pajėgų Karališkosios divizijos orkestras.

Planuojama, kad susirinkusius Katedros aikštėje Lietuvos žmones ir karius skrydžiu pasveikins šiuo metu Baltijos šalių oro erdvęs saugangtys Vengrijos karinių oro pajėgų pilotai su naikintuvais JAS-39 „Gripen“.

Oficiali Lietuvos kariuomenės diena minima lapkričio 23 d. nes tą dieną prieš 97 metus Lietuvos Respublikos Vyriausybė išleido įsakymą dėl Lietuvos kariuomenės organizavimo. Tą pačią dieną 1918 m. buvo įkurtas ir Lietuvos kariuomenės generalinis štabas.

Krašto apsaugos ministro Juozo Olekos sveikinimas:

Lapkričio 23-27 d. renginiai:

Vilnius

Lapkričio 23 d. 10 val. laikomos Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę Lietuvos kariuomenės ordinariato Šv. Ignoto bažnyčioje (tiesioginė LRT transliacija).

12 val. vyks iškilminga rikiuotė Katedros aikštėje ir karinis paradas Gedimino prospekte (tiesioginė LRT transliacija).

18 val. Lietuvos kariuomenės orkestro ir Jungtinės Karalystės kariuomenės Karališkosios divizijos orkestro šventinis koncertas Vilniaus Siemens arenoje.

Kaunas

Lapkričio 23 d. 14 val. Karių pagerbimo ceremonija Kalniečių parko Čečėnijos aikštėje.

Klaipėda

Lapkričio 23 d. 9 val. Karinių jūrų pajėgų padalinių iškilminga rikiuotė Karo laivų flotilėje;

10.30 val. Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę ir iškilmingas renginys Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje. Taip pat dalyvaus Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestras.

Rukla (Jonavos r.)

Lapkričio 23 d. 9 val. vyks iškilminga Ruklos įgulos karių rikiuotė Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko rikiuotės aikštėje kartu su Jonavos ir Ruklos atstovais, civilinių institucijų atstovais. Dalyvaus Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras.

Alytus

Lapkričio 24 d. 12 val. bus laikomos Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę Šv. Kazimiero bažnyčioje.

13 val. iškilmingai žygiuos Alytaus miesto gatvėmis Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kariai ir jaunieji šauliai.

13.30 val. iškilminga karių ir šaulių rikiuotė Alytaus miesto parke, priešais Laisvės angelą. Karių parodomoji programa ir Sausumos pajėgų orkestras koncertas.

Panevėžys

Lapkričio 27 d. nuo 9 val. vyks ginkluotės ir technikos paroda Laisvės aikštėje.

10 val. bus laikomos Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę Panevėžio katedroje, po jų 10.45 val. iškilminga eisena į Laisvės aikštę.

11 val. šventinė rikiuotė prie Panevėžio miesto savivaldybės.

12 val. Lietuvos karinių oro pajėgų orkestro koncertas Panevėžio miesto Savivaldybės salėje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Bartas:

    Sveikinu buvusius , esamus ir būsimus karius, Tėvynės užtarėjus. Valio! Mūsų Valia!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė