Lietuvos miškai praturtinti didžiaisiais apuokais (0)

LR AM Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento nuotr.

LR AM Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento

Reti, į Raudonąją knygą įrašyti ir Lietuvos miškuose vis mažiau sutinkami, didieji apuokai buvo užauginti nelaisvėje ir po adaptacijos paleisti Kelmės rajone, miške, šalia Naisių kaimo. Paukščius užaugino Lietuvos zoologijos sodas, siekiantis atgaivinti šių retų paukščių populiaciją.

Lietuvos miškuose priskaičiuojama tik keliolika perinčių didžiųjų apuokų porų. Šių unikalių, pelėdinių šeimos plėšrūnų populiacija stipriai sumažėjo dėl žmogaus veiklos ir greta gyvenančių kitų gyvūnų. Šis paukštis lizdus suka ant žemės, tad kiaušiniai tampa lengvu grobiu šernams ir plėšriems. Anot specialistų, laisvėje išgyvena jos 10 procentų apuokų jauniklių.

Kelis metus buvo vykdoma Europos sąjungos finansuota didžiųjų apuokų populiacijos padidinimo programa, tačiau ji baigėsi. Nepaisant to Lietuvos zoologijos sodas ir entuziastai tęsia šį darbą. Kasmet nelaisvėje užauginamos kelios dešimtys, šių retų paukščių ir jie paleidžiami Lietuvos miškuose.

Kelmės rajone sodybą turintis šiaulietis Petras Adeikis veisia ir augina gyvūnus bei paukščius, tad mielai sutiko, Lietuvos zoologijos sodo išaugintus keturis didžiuosius apuokus, priglausti savo sodyboje, specialiai įrengtame adaptaciniame voljere. Du mėnesius miško aptvare praleidę paukščiai, vakar buvo paleisti į laisvę.

Vienas apuokas, pasak Petro Adeikio, paspruko į laisvę dar beruošiant voljerą atidarymui. Likusieji trys liko laukti, kol į voljero atidarymą atvyks žurnalistai, zoologijos sodo specialistai, aplinkosaugininkai, Kurtuvėnų regioninio parko atstovai. Tačiau šeimininkui atidengus voljerą į laisvę įskrido tik vienas. Du apuokai liko tupėti, greičiausiai baimindamiesi žmonių ir laukdami tamsos. Mat šie paukščiai aktyvesni naktį.

Visi paukščiai paženklinti, tačiau siųstuvų neturi, tad stebėti kaip jiems sekasi laisvėje galimybės nebus. Petras Adeikis tikisi, kad paukščiai apsigyvens netoliese. Jis net, kuriam laikui, paliks atvira voljerą su maistu, kad reikalui esant, paukščiai galėtų sugrįžti į jiems įprastą ir saugią aplinką.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė