Valdovų rūmuose įteiktos 2015-ųjų metų Baltijos Asamblėjos premijos (0)

Baltijos asamblejos premijos2015

Baltijos Asamblėjos premijų įteikimas Valdovų rūmuose | rengėjų nuotr.

Lapkričio 19 d. Valdovų rūmuose įvyko 2015-ųjų metų Baltijos Asamblėjos premijų įteikimo iškilmės.

„Baltijos Asamblėjos apdovanojimai labai padeda atsiskleisti Baltijos tautų kultūrinei tapatybei, puoselėti tautinį paveldą ir dalintis kultūrinėmis vertybėmis tarp Baltijos valstybių. Mūsų regiono augimas ateityje priklauso nuo šviesiausių Baltijos žmonių protų, jų įgūdžių, našumo, sukurtų inovacijų,“ – apdovanojimų metu sakė Baltijos Asamblėjos Prezidentės Giedrė Purvaneckienė.

2015 m. spalio 6 d.  Baltijos Asamblėjos komisija (žiuri) nusprendė 2015 m. meno premiją skirti dirigentui Modestui Pitrėnui už jo pastangas stiprinant Baltijos valstybių kultūrinius ryšius, diriguojant daugybę spektaklių bei koncertų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

„Profesinis išmanymas ir kūrybinė intuicija – tai dvi dedamosios, vienijančios mus, šios premijos laureatus. Be žinių ir įkvėpimo nebūtų matomas nė vieno iš mūsų išskirtinumas, užmojis, aistra. Todėl mano pirmoji ir svarbiausia padėka – mūsų mokslo ir meno institucijoms, pasėjusioms troškimus. Taip pat ir kraštui, atvėrusiam galimybę įgyvendinti tuos troškimus“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė M. Pitrėnas.

Literatūros premija skirta rašytojui Mariui Berziniui (Māris Bērziņš), Latvija, už romaną „Švino skonis“ (2015).

2015-ųjų metų Baltijos Asamblėjos mokslo premija skirta Klaritai-Evai Petai (Clarita-Eva Pettai) ir Velo Petai (Vello Pettai), Estija, už lyginamųjų tyrimų monografiją „Teisingumas Baltijos valstybėse pereinamuoju laikotarpiu ir retrospektyvoje“.

Iš Baltijos Asamblėjos apdovanojimų už literatūros, meno ir mokslo laimėjimus nuostatų: Baltijos Asamblėjos apdovanojimai už literatūros, meno ir mokslo laimėjimus įsteigti remiantis 1993 m. spalio 31 d. Baltijos Asamblėjos priimta rezoliucija, siekiant skatinti literatūros, meno ir mokslo plėtojimą Baltijos valstybėse, įvertinti ryškiausius laimėjimus šiose srityse ir skleisti juos kitose valstybėse.

Apdovanojimai – statulėlė, sertifikatas, pasirašytas Baltijos Asamblėjos Prezidento ir viceprezidentų, ir piniginė premija – įteikiami specialios apdovanojimo ceremonijos metu. Baltijos valstybės skiria ne mažiau kaip 5000 eurų kiekvienam apdovanojimui. Apdovanojimų nominali vertė kiekvienais metais nustatoma atsižvelgiant į skirtas iš biudžeto lėšas. Laimėtojo piniginis apdovanojimas neapmokestinamas.

Daugiau informacijos (anglų k.) galima rasti čia.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė