SRDK pritarė, kad vaikus globojantiems šeimoje būtų mokamas priedas (0)

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Lapkričio 11 d. posėdyje Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) pritarė siūlymui, kad nuo kitų metų būtų pradėtas mokėti globos išmokos tikslinis priedas globėjams, globojantiems vaikus šeimoje.

Komitetas, svarstydamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos Prezidentės pateiktas Išmokų vaikams įstatymo 8 straipsnio pataisas (Įstatymų projektai Nr. XIIP-2865 ir Nr. XIIP-2936), nusprendė apjungti siūlymus, nustatant, kad vaiko globėjui (rūpintojui) už vaiką, kuriam globa (rūpyba) nustatyta šeimoje, nuo 2016 m. sausio 1 d. būtų mokamas 1 bazinės socialinės išmokos dydžio o nuo 2017m. sausio 1 d. – 4 bazinių socialinių išmokų dydžio globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas. Bazinė socialinė išmoka šiuo metu siekia 38 eurus.

Kasmet mažėja asmenų, norinčių vaikus globoti savo šeimose, skaičius. Todėl šiomis finansinėmis priemonėmis tikimasi ne tik užtikrinti didesnę paramą globėjams, globojantiems vaikus šeimose, bet ir paskatinti vaiko globą šeimos aplinkoje, o ne institucijoje.

Komiteto nariai diskusijoje akcentavo ne tik finansinės paramos globėjams svarbą, bet ir paslaugų, skirtų pagalbos reikalingai šeimai, globėjams ir įtėviams, plėtros svarbą, siekiant kad vaikai galėtų augti šeimoje. Komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė sakė, tikinti, kad šios priemonės prisidės teikiant paramą globėjams ir tokiu būdu daugiau vaikų bus globojama ne institucijoje, o šeimoje, tuo pačiu liks augti savo bendruomenėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė