Lietuva kartu su kitomis ES valstybėmis neparėmė Rusijos rezoliucijos JT Generalinės Asamblėjos komitete (0)

JTO

Jungtinių tautų organizacijos (JTO) vėliava

Lapkričio 19 dieną Lietuva, kaip ir visa Europos Sąjunga, susilaikė Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos Trečiajame komitete vykusiame balsavime dėl Rusijos Federacijos rezoliucijos dėl kovos su nacizmo šlovinimu ir kitomis šiuolaikinėmis rasizmo formomis. Rezoliucija priimta 126 valstybėms balsavus už, 4 – prieš ir 53 susilaikius.

Dėl Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių vieningos laikysenos ir glaudaus bendradarbiavimo bendrame ES pozicijos paaiškinime išreiškiamas nepritarimas, kad šioje politizuoto pobūdžio rezoliucijoje Rusija toliau kelia klausimus, kurie nesusiję su kova prieš rasizmą, pabrėžiamas rezoliucijos autoriaus siekis pasisavinti istorijos interpretavimą, kaip tai patvirtina Rusijos bandymai pateisinti nusikaltėlišką Ribentropo-Molotovo paktą. ES pareiškime paneigiamas Europos „išlaisvinimo“ po Antrojo pasaulinio karo mitas, pažymima po karo įvykusi okupacija ir nusikaltimai žmogiškumui.

ES išsakytoje pozicijoje išreiškiamas nuogąstavimas, kad šios rezoliucijos autorius siekia netinkamai išnaudoti kovos su neonacizmu tikslą tebesitęsiančios krizės Ukrainoje kontekste, primenama neteisėta Krymo aneksija.

Pareiškime, kuriame išsakoma ES šalių pozicija, pakartojamas tvirtas ES pasiryžimas kovoti su visomis rasizmo ir ekstremizmo formomis, įskaitant ir neonacizmą. ES dar kartą patvirtina, kad esminiai susirūpinimą keliantys klausimai dėl šios rezoliucijos yra aktualūs ir ji yra pasirengusi dėl jų toliau konstruktyviai diskutuoti.

Rusijos Federacija rezoliuciją dėl kovos su nacizmo šlovinimu ir kitomis šiuolaikinėmis rasizmo formomis JT Generalinės Asamblėjos Trečiajame komitete teikia kasmet nuo 2006 m.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė