Palangoje vyks Baltijos šalių Prezidentų susitikimas (0)

EstijaLatvijaJietuvasimbolis

Estija Latvija Letuva. Simbolis

Lapkričio 20 d., 11 val. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Palangos gintaro muziejuje susitiks su Latvijos Prezidentu Raimundu Vėjuoniu ir Estijos Prezidentu Toomu Hendriku Ilvesu.
Tai tradicinis kasmetinis susitikimas, kurio tikslas – aukščiausiu lygiu suderinti pozicijas strateginiais Baltijos valstybėms klausimais ir sutarti dėl vieningų veiksmų regiono iššūkiams atremti.

Ypatingas dėmesys šiemet bus skiriamas bendroms priemonėms pabėgėlių krizei įveikti, gynybos ir saugumo stiprinimui, koordinuotam atsakui į kibernetines, informacines, energetinio saugumo bei galimas terorizmo grėsmes.

Šalies vadovės teigimu, stichinė pabėgėlių krizė, agresyvi kaimynystė ir Paryžių prieš kelias dienas sukrėtęs kruvinas teroras skatina Baltijos šalis dar labiau susivienyti, sujungti savo jėgas ir parengti šiems iššūkiams atremti veiksmingą atsaką.

Susitikime taip pat bus kalbama apie strateginių energetikos projektų įgyvendinimo eigą, Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizaciją su kontinentinės Europos elektros sistema ir bendros Baltijos šalių dujų rinkos užbaigimą.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentai susitiks su „Misijos Sibiras“ dalyviais ir apžiūrės specialiai šiam susitikimui Gintaro muziejuje parengtą fotografijų parodą. Šiemet „Misija Sibiras“ mini 10 metų jubiliejų. Iš viso jau yra surengta 14 ekspedicijų į tremties vietas. Šiais metais „Misijoje Sibiras“ pirmą kartą dalyvavo ir jaunimas iš Latvijos ir Estijos.

Susitikime 11.50 val. numatoma bendra trijų Baltijos valstybių vadovų spaudos konferencija.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė