Kaip šoktum, jei nežinotum, kas yra šokis? (video) (0)

Ulos Liagaites sokio projektas1

Ula Liagaitė. Nedidelės apimties vyksmas, LEM, 2014 | asmen. nuotr.

Šiuolaikinis šokis Lietuvoje dažnai suvokiamas, kaip nepopuliarus ar nevystomas menas, daugumą gabių šokėjų verčia išvykti studijuoti ir dirbti į užsienį. Ir tai tik dar labiau gilina šiuolaikinio meno stagnaciją Lietuvoje. Tokia padėtis šokėjus verčia pažvelgti į šią meno sritį ir jos galimybes iš kitos pusės. Scenos menų atlikėjai labiau linksta į tarpdiscipliniškumą ir įvairių atlikimo technikų sujungimą scenoje.

„Savitos ekspresijos mene ieškojimai dažnai grąžina į pradžią, o ekspresijai pradinį impulsą duoda nežinomybė,“ – teigia šiuolaikinio šokio šokėja, choreografė Ula Liagaitė.

Ula, kelis metus tyrinėjusi šokio ir performanso meną Lietuvoje ir užsienyje, tęsia ieškojimus ir, grįžusi į Lietuvą su naujomis idėjomis ir unikalaus judėjimo technika, ketina jau ateinantį pavasarį pristatyti naują šiuolaikinio šokio spektaklį.

Ula Liagaitė, šiuolaikinio šokio karjerą pradėjusi Šokio teatro AURA studijoje, šiuolaikinio šokio bakalauro studijas baigusi Anglijoje (Northern School of Contemporary Dance), vėliau buvo pakviesta dalyvauti scenos menų atlikėjų programoje Argentinoje Espacio LEM – judėjimo meno tyrimų, kūrybos ir mokymo platforma.

Ula Eapacio LEM programoje labiausiai susidomėjo Iasparra šiuolaikinio šokio technika, kurios principus suformuoti, vienai iš Espacio LEM  mokyklos įkūrėjų, Vivi Aesparai (Vivi Iasparra), prireikė 25 metų. „Unikali šokėjų ir aktorių paruošimo technika yra paremta BODY in PRAXIS (kūnas, kaip atlikėjo kūrybos šaltinis) metodu. Vivi Aesparos dėstoma praktika lavina atlikėjo kūrybinį ir fizinį potencialą, ištvermę, erdvinį ir kinesferinį suvokimą, ritminį jautrumą. Ši technika provokuoja/išmoko atlikėją žiūrėti į save, atsiriboti nuo žiūrėjimo į kitą kūną, kopijavimo, skatina atrasti savo unikalų fizinį judėjimą ir jo neišsemiamas galimybes,“ – pasakoja Ula Liagaitė.

Ulos Liagaites sokio projektas2

Ula Liagaitė. Nedidelės apimties vyksmas, LEM, 2014 | asmen. nuotr.

„Kaip šoktum, jei nežinotum, kas yra šokis?“ – taip skamba klausimas, apibrėžiantis Lietuvoje pristatomą naują šokio techniką – JUDESYS JUDĖJIMUI/ MOVEMENT TO MOVEMENT.

JUDESYS JUDĖJIMUI/MOVEMENT TO MOVEMENT unikalaus judėjimo technika yra vienas iš bandymų plėsti suvokimą apie šiuolaikinį šokį bei jo apjungiamas technikas, kurios gali būti įdomios bei naudingos ne tik šokėjams, bet visiems kurie nori sąmoningai judėti.

Ulos Liagaites sokio projektas3

Ula Liagaitė. Nedidelės apimties vyksmas, LEM, 2014 | asmen. nuotr.

JUDESYS JUDĖJIMUI/MOVEMENT TO MOVEMENT unikalaus judėjimo technika Lietuvoje bus pristatoma jau šį pavasarį.  Bus rengiami technikos seminarai Vilniuje ir Kaune, bei pristatomas naujas šokio spektaklis, kuriame ir pamatysime naująją judėjimo techniką.

Ulos Liagaites sokio projektas4

Šiuo metu yra vykdomi paruošiamieji darbai – bandoma surinkti reikiamas lėšas paruošti tinkamam technikos pristatymui. „JUDESYS JUDĖJIMUI/MOVEMENT TO MOVEMENT komanda sukūrė sutelktinio finansavimo kampaniją Indiegogo internetiniame puslapyje. Taip pat, norint sudominti ir pristatyti šokio ir šios unikalios technikos svarbą ir idėją, socialiniame tinkle Facebook veikia puslapis Movement to Movement, kur visi gali įsitraukti į tyrinėjimus ir naujų impulsų ieškojimus.

Ula Liagaitė pristato projektą:

Ulos Liagaitės trumpas pasirodymas:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė