Išėję Žvėryno namai (1): Paribio 2, Vilnius (nuotraukos) (1)

A.Stabrauskas, Išėjęs namas 08_SPC

A.Stabrausko nuotr.

„Išėjęs“ namas. Jis stovėjo Paribio g. ir Konstitucijos pr. kampe. Nugriautas 2011 metais. Namo jau nebematysime (dabar čia automobilių plovykla), bet jo fragmentai, gana įdomių medinių konstrukcijų vaizdai išliko mums atminčiai šiose nuotraukose. Fotografuota 2009-01-24, 07-11 ir 07-15.

Pastebime architektūrinių paralelių su Birutės g. statiniu Nr. 40, buvusia generalgubernatoriaus vasaros rezidencija. Panašus atviras, erdvus ir įgilintas priebutis su stambių gabaritų stulpais, drožinėtais beveik per visą perimetrą.Netgi pastebėtina, jog  šių pastatų pirminė spalva buvo žalia, daug kas iš gyventojų prisimena jį kaip itin romantišką žaliai nudažytą pastatą, laikų kaitoje atsidūrusį visai ne vietoje… Man pasakojo, kad kai kam nuolat autobusu kylant į Šeškinės kalvą, graudžiai norėjosi, kad koks talentingas dailininkas jį nutapytų. Jis buvo vertas dailininko teptuko! Vėliau jie perdažyti tokio pat atspalvio geltona, dar vėliau buvęs namas perteptas baltomis kalkėmis…

POST SCRIPTUM:

Šio namo teritorijos gilumoje nugriautas dar vienas medinis namukas, niekuo ypatingu neišsiskiriantis, bet jo veranda buvo įstiklinta kelių spalvų stiklais. Tokių namų Žvėryne nebuvo daug, tad verta paminėti ir šitą. Matyt veranda turėjo daugiau spalvotų stiklų , bet, jiems išbyrėjus, įstiklinta bespalviais.

 

 

Lietuvos spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Kategorijos: Architektūra, Fotogalerijos, Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas, Saulės arkliukai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė