Lietuvos studentai savaitgalį koncertuos Šiauliuose (0)

Aukštųjų mokyklų studentų chorų renginys | Lietuvos liaudies kultūros centro nuotr.

Aukštųjų mokyklų studentų chorų renginys | Lietuvos liaudies kultūros centro nuotr.

Rudeniniai vėjai Šiauliuose įsuks tikrą koncertų audrą – lapkričio 20–22 d. vyks XVII Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis, jo metu bus galima aplankyti net devynis chorinės sakralinės ir pasaulietinės muzikos koncertus.

Renginyje pasirodys 20 studentų chorų – daugiau nei 1 000 dainininkų – iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Klaipėdos aukštųjų mokyklų. Chorai koncertuose Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje, Šiaulių Šv. Jurgio ir Šv. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčiose, Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje, Šiaulių universiteto bibliotekoje bei Kelmės krašto muziejuje. Ši džiugi studentijos šventė yra skirta ne tik bendraminčiams pabūti kartu, bet ir Tarptautinei studentų dienai paminėti.

Baigiamajame koncerte, vyksiančiame sekmadienį Šiaulių koncertų salėje „Saulė“, skambės visiems puikiai pažįstamos Maironio „Jaunimo giesmė“, Juozo Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“, Gyčio Paškevičiaus „Mano kraštas“, kompozitoriaus Vaclovo Augustino daina ,,Tėvyne mūsų“, tai pat originalios ir išraiškingos britų kompozitoriaus Bobo Chilcoto „Mažosios džiazo mišios“ (angl. „A Little Jazz Mass“), kuriose liturginis tekstas derinamas su džiazo muzika, bei kiti kūriniai.

Didžiausias ir jau tradicija tapęs studentų chorų festivalis Lietuvos liaudies kultūros centro (LLKC) iniciatyva rengiamas nuo 1998 m. Jo tikslai apima ne tik meninę koncertinę veiklą – organizatoriams svarbu, kad būtų skatinamas akademinių chorų ir chorvedžių bendradarbiavimas, nacionalinio ir užsienio chorinio meno tradicijų pažinimas bei sklaida.

Šių metų festivalio rengėjai – LLKC ir Šiaulių universitetas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė