Kauno tvirtovės parko kūrėjai žengė svarbų žingsnį į priekį (nuotraukos) (0)

Kauno raj. sav. nuotr.

VII fortas | Kauno raj. sav. nuotr.

Kauno miesto ir rajono savivaldybės bei viešoji įstaiga „Kauno tvirtovės parkas“ pasirašė ketinimų protokolą, kuriame įsipareigojo kurti ir prižiūrėti Kauno tvirtovės regioninį parką.

Dokumentą VII forto patalpose pirmadienį pasirašė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir VšĮ „Kauno tvirtovės parkas“ vadovas Valdas Rakutis.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Kauno mero pavaduotojai Povilas Mačiulis ir Simonas Kairys, paveldo specialistai, bendruomenės atstovai.

„Džiaugiuosi, kad su Kauno miesto savivaldybe sprendžiame vis daugiau svarbių problemų, fortai – tik viena iš daugelio mūsų bendrų veiklų“, – kalbėjo V. Makūnas.

Matijošaitis pabrėžė, kad pirmaeilis uždavinys – užtikrinti fortų saugumą. Tuo pat metu reikia steigti viešąją įstaigą, kuri parengtų ir įgyvendintų šių paveldo objektų sutvarkymo planą.

Artimiausioje ateityje bus sudaryta darbo grupė, kuri derėsis dėl viešosios įstaigos steigimo, dalininkų teisių, parko veiklos formų, investicijų pritraukimo ir kitų dalykų.

Maždaug 1888-1890 m. statyta, o vėliau rekonstruota Kauno tvirtovė sudaro įspūdingą gynybinį kompleksą, kurio didžioji dalis išsidėsčiusi Kauno mieste, o I ir III fortai patenka į rajono teritoriją: I fortas įsikūręs Kazliškiuose, III – Seniavoje.

Abu fortai priklauso Turto bankui, be to, yra įrašyti į kultūros paveldo registrą, todėl juose veikla ribojama.

Didžiausia problema – fortuose pasitaikantys nelaimingi atsitikimai. Žiniasklaida dėl to labiausiai kaltina savininką – Valstybės turto banką, todėl šios institucijos atstovai sutiko panaudos teise perduoti fortus kuriamai viešajai įstaigai.

Kai kuriuos fortus savo iniciatyva jau anksčiau ėmė tvarkyti vietos gyventojai. Ypač aktyvi III forto bendruomenė ir Naugardiškių seniūnaitis Ovidijus Jurkša. Jo ir kitų vietos gyventojų pastangomis tvarkoma aplinka, pastatyti suoleliai. Čia vyksta šventės, fotografijų parodos, dažasvydžio varžybos, vedamos ekskursijos. III fortas turi ir savo įgulą, kurią sudaro savanoriai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė