Filmavimo aikštelėmis virtusios Lietuvos istorinės vietos prikelia praeitį (3)

jore_2013_v.daraskeviciaus_nuotr3

V. Daraškevičiaus nuot.

Lietuvos kino gamybos kompanija „Artbox“ kartu su Lenkijos kino gamybos kompanija „Arkana“ šių metų lapkričio mėnesį Lietuvos istorinėse vietose (Stirniuose, Siesikuose, Kernavėje, Trakuose) filmuoja dokumentinį filmą „Abitas ir šarvai“, kurio tema – kryžiuočių ordinas ir jo įtaka Rytų Europos regiono kultūrai, politikai bei ekonomikai.

Filmo režisierius – žinomas Lenkijos dokumentinio kino kūrėjas Pavelas Pitera (Pawel Pitera), sukūręs ne vieną dokumentinį filmą, kurių žymiausias pasakoja apie išskirtinę popiežiaus Jono Pauliaus II asmenybę.

„Abitas ir šarvai“ |UAB  „Artbox“ nuotr.

„Abitas ir šarvai“ |UAB „Artbox“ nuotr.

Filmas „Abitas ir šarvai“ yra moderni istorinė dokumentika, parodanti mums Kryžiuočių Ordino, Lietuvos ir Lenkijos karalysčių istoriją kaip masyvų strateginį žaidimą, kuriame konkuruoja skirtingos civilizacijų vertybės ir susikerta įvairios žmogiškos emocijos. Šiame filme vaidybines scenas keis animuoti epizodai, o pasakojimas iškels naujų ir netikėtų istorinių klausimų.

„Abitas ir šarvai“ |UAB  „Artbox“ nuotr.

„Abitas ir šarvai“ |UAB „Artbox“ nuotr.

Lietuvai šis dokumentinis filmas svarbus kaip didingos šalies istorijos įprasminimas, o vienos įspūdingiausių scenų, filmuojamų Lietuvoje – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio nužudymas bei legendinis Vytauto Didžiojo pabėgimas iš Krėvos pilies. Epizodinius vaidmenis filme atliko istorijos rekonstrukcijos klubų nariai, filmui paskolinę ir įspūdingus pagal XII-XIV a. rekonstruotus drabužius.

„Abitas ir šarvai“ |UAB  „Artbox“ nuotr.

„Abitas ir šarvai“ |UAB „Artbox“ nuotr.

„Abitas ir šarvai“ – skirtas plačiai tarptautinei auditorijai, todėl jį žadama versti į daugelį Europos kalbų bei tikima, kad šis filmas, bus svarbi naujosios ir šiuolaikinės Europos istorijos dalis, pasakojanti apie XX a. konfliktų užuomazgas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė