Etnografinėje sodyboje bus atidaryta vilnos dirbinių paroda „Avys miške“ (2)

Inga Samušienė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Inga Samušienė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Lapkričio 20 d. 15 val. Molėtų krašto muziejaus Etnografinėje sodyboje Kulionių kaime, šalia Observatorijos įvyks Ingos ir Kęstučio Samušių veltinių dirbinių paroda „Avys miške“ atidarymas.

Patyrusių avių augintojų ir vilnos vėlimo meistrų iš Pelanių kaimo (Molėtų r.) Ingos ir Kęsto Samušių rankose padrikusi vilnijanti vilna virsta nepaprasto grožio tvariais ir vertingais dirbiniais: suknelėmis, rankinukais, šlepetėmis ar bateliais, žaislais…

Parodos atidarymo metu bus puiki proga ne tik pamatyti išraiškingus vilnos dirbinius, bet ir prie renginio dalyvių suneštinių vaišių stalo pabendrauti su vilnos vėlimo žinovais ir senovinės baltiškos škudžių veislės avių augintojais Inga ir Kęstu Samušiais.

Molėtų krašto muziejaus Etnografinėje sodyboje galima užsisakyti ne tik vilnos vėlimo, bet ir šiaudinių sodų pynimo bei kalendorinių švenčių rengimo pamokas. O šalia sodybos įrengtoje Senovinėje dangaus šviesulių stebykloje nuolat vyksta ekskursijos, kurių metu moksleiviai ir suaugusieji turi progą susipažinti su senaisiais dangaus šviesulių stebėjimo būdais, kalendoriniais laiko skaičiavimais ir senuoju lietuvių Zodiaku.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė