Paryžiuje įvykdytas žiaurus teroristinis išpuolis (tiesioginė transliacija, video, žemėlapis) (29)

Paryziuje-teroristinis-ispuolis-sky-news-stop-kadras

Paryžiuje įvykdytas žiaurus teroristinis išpuolis | sky-news stop kadras

Vėlų lapkričio 13 d. vakarą mažiausiai šešiose Paryžiaus vietose buvo įvykdyti teroristiniai išpuoliai, kurių metu žuvo mažiausia 140 žmonių. Iš jų apie 100 žmonių žuvo „Bataclan“ koncertų rūmuose, kurioje teroristai įkaitais buvo paėmę lankytojus. Dar apie 40 žmonių žuvo per įvykdytas atakas kitose Paryžiaus vietose, pranešė Reuters. Vienas iš išpuolių buvo įvykdytas šalia „Cambodge“ restorano esančio netoli nuo liūdnai pagarsėjusios „Charlie Hebdo“ redakcijos.

Policijos pareigūnai teigia, kad žuvo mažiausiai 127 žmonės, sužeista 180, o 80-ties iš jų būklė sunki.

Policijos specialiosios pajėgos šturmavo „Bataclan“ koncertų rūmus ir nukovė trys įtariamus džihadistus.

Skelbiama, kad sprogimas taip pat nugriaudėjo šalia futbolo stadiono, kuriame tuo metu buvo ir Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas. Nukentėjusiųjų skaičiusnuolat auga.

Prancūzijos prezidentas pareiškė, kad visoje šalyje bus įvesta nepaprastoji padėtis ir bus uždarytos Prancūzijos sienos. Šį išpuolį pavadinęs „beprecedentiniu teroristiniu išpuoliu“ F. Olandas sakė, kad tam, kad būtų išvengta tolesnių išpuolių bus pasitelkta ir kariuomenė. F. Olandas paragino visus likti vieningais ir ramiais.

Teroristiniai išpuoliai buvo įvykdyti mažiausiai trijose Paryžiaus vietose. Buvo užpulti du barai ir roko koncertas. Bare šalia futbolo stadiono, kuriame draugiškas rungtynes žaidė Prancūzijos ir Vokietijos nacionalinės rinktinės ir kurias stebėjo Prancūzijos prezidentas, buvo susprogdintos trys granatos. Vėliau buvo paskelbta ir apie dar vieną ataką įvykdytą prekybos centre.

„CNN“ skelbia, kad Paryžiuje vienu metu iš viso buvo įvykdyti 6 teroristinės atakos ir, kad nepatvirtintais duomenimis per šias atakas žuvo 153 žmonės ir buvo nukauti 5 teroristai. „The Guardian“ paskelbė, kad iš 5-ių nukautų teroristų, trys nukauti gelbėjant įkaitus, buvo apsijuosę diržais su sprogmenimis, o dar 2 teroristai susisprogdino patys šalia futbolo stadiono. Tačiau spėjama, kad kai kurie užpuolikai vis dar yra laisvėje. Policijos pareigūnai pranešė, kad visas Paryžiaus centras uždarytas ir paragino žmones likti namuose. Į Prancūzijos sostinę perkelta 1,5 tūkstančio kariškių.

JAV prezidentas Barakas Obama reaguodamas į teroristinius išpuolius Paryžiuje pažymėjo, jog „JAV padarys viską, kad šie teroristai susilauktų bausmės“. B. Obama pareiškė, kad šis išpuolis „tai bandymas terorizuoti nekaltus civilius“.

Papildyta:

CNN pranešė, kad Prancūzijos pareigūnams pavyko sulaikyti vieną įtariamąjį teroristą „Islamo valstybės“ narį. Pranešama, esą sulaikytasis įtariamasis pats pareiškė esąs iš „Islamo valstybės“ ir prisipažino, kad išpuolius Paryžiuje surengė „Islamo valstybė“. 

BBC paskelbė, jog Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas pareiškė, kad už atakas Paryžiuje atsakinga Islamo valstybė. F. Olandas sakė, kad išpuolius atliko aštuoni kariai ir savižudžiai sprogdintojai ir, kad šios atakos buvo organizuojamos ir planuojamos iš išorės.

AFP paskelbė, kad atsakomybę už teroro išpuolius Paryžiuje prisiėmė „Islamo valstybė“. Theguardian.com pranešė, kad šalia vieno susisprogdinusio teroristo  kūno rastas Sirijos piliečio pasas.

Teroristinių atakų vietos Paryžiuje:

Nufilmuota kaip žmonės bėga iš koncertų rūmų „Bataclan“:


Images de la fusillade au Bataclan by lemondefr

Žiūrėkite tiesiogines transliacijas:

Lapkričio 14 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą Prancūzijos Prezidentui Fransua Ollandui dėl teroro atakų Paryžiuje, pareikalavusių dešimčių taikių žmonių gyvybių aukų ir daugybės sužeistųjų.

„Toks žiaurumas yra niekuo nepateisinamas ir turi sulaukti pelnyto atpildo ir pasmerkimo“, – rašoma Prezidentės užuojautoje.

Šalies vadovė pareiškė nuoširdžią užuojautą aukų artimiesiems bei visiems Prancūzijos žmonėms ir palinkėjo susitelkimo, vienybės ir drąsos.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

29 komentarai

 1. Pakirkšnutė:

  Civiliokai su savimi neturėjo ginklų – ir nebuvo kam atsišaudyti.

 2. Juozas:

  Obama – Nobelio Taikos premijos laureatas.

  • Ir Sausio 13-osios bylos “neliečiamasis” (gal marsietis, kad??) Mich.Gorbatshov irgi “premijuotas”,
   – tai gal sausio naktį ir pristadę jį šie “laurai”, kurių dėkui die šįmet A.Merkelei nobelistai neįbrukę;
   tad “marsistinė” na, kiti sakys marksistinė neliečiamybė, irgi prie savivalės (savižudiškos) prisideda
   – kol nebaudžiamas, nekviečiams, netiriams, net Į LIUDININKUS tų veikų Vyr. Ginkluotųjų pajėgų
   vadelis (buvęs sausio 13-tą) nepakviečiams. Čia – toks “tokios” Lietuvos veidas. Liaudyje paliados
   balos priežodžiu v e r t i n t i n a s. Irgi Europa esam, tad ir Prancūzijai, ir Vokietijai nebaudžiamumo
   “palaidystę” ir MŪSŲ, ir jų savyje į s i v e r t i n t metas.

   O patirtys, gimusios iš Piliakalnių šalies apdairos bei paveldo, – 1919 m. Mato Šalčiaus sumanumu
   paleista ir įgyvendinta tautos visuotinai (totalinei) ginčiai – ŠAULIŲ SĄJUNGA.
   Latvija, Suomija, Estija tai vykdo t.p., kaip ir darinių Anglijose atsiranda.

   Tad “Šaulių sąjungos” visuomeninės visuotinės gynybos pavyzdys nuo dabar visai ES ir aplink,
   ukrainai, baltarusijai, Moldavijai IR PAČIAI RUSIJAI privalomas.
   Rusijoje jis staigiausiai plis, bet kiekybė gali su kokybe (gynybinės sampratos įgyvendinimo
   poveikio-poreikio santykiams atliepiant) dar ilgai nederėt (dėl nesavarankiškumo, laikino).

 3. vabalas:

  “Obama pareiškė, kad šis išpuolis „tai bandymas terorizuoti nekaltus civilius“”
  O kas yra gyvenamų kvartalų bombordavimas, kurį nuolatos vykdo JAV pilotai? Iš kur atsiranda šimtai tūkstančių civilių aukų ten, kur tik įkelia koją NATO “išvaduotojai”?

  “„Toks žiaurumas yra niekuo nepateisinamas ir turi sulaukti pelnyto atpildo ir pasmerkimo“, – rašoma Prezidentės”
  Prezidentė matyt nežino, kad kol kas vakariečių-krikščionių ir rytiečių-musulmonų aukų santykis yra 1:10. Tai kas čia turi susilaukti ir jau susilaukia pelnyto atpildo, a? Ir kas yra žiauresnis, ar tas, kuris nužudė 100 žmonių, ar tas kuris nužudė 1000? Jūs pasakykit man, kodėl švariai nusiskutęs ir gerai kvepiantis NATO pilotas, vienu mygtuko paspaudimu pasiunčiantis į nebūtį šimtus žmonių yra geresnis už neišsilavinusį, iškruštomis smegenimis savižudį islamo ekstremistą?

  Šlykščiausia, kad šitame purviname reikale, kuris prasidėjo dar kolonijiniais laikais, kenčia visiškai niekuo dėti žmonės. Nujaučiu, kad didelė dalis tų prancūzų jaunuolių net nedalyvaudavo rinkimuose.

 4. Gustavas:

  Skaudi netektis. Užuojauta žuvusiųjų artimiesiems . Vienok ir Breivikas netoks jau baisus ir nesuprantamas . Dabar prasidės stribvaikių , lietuviškųjų vatnikų ir latvių gatvės bendras choras . Dainos tekstas apie Obamą , Europos piderius , red Dalę ,nukvakusią Merkel ir t.t. . Žodžiu, mušk savą , kad mažai nepasirodytų . Dar taip neseniai spaudoje skaitėme apie R. Kadirovo Vokietijoje iš jo motinos įkutro fondo lėšų suruoštą pikniką pabėgėliams .Kad į pabėgėlių gretas yra įsimaišę čečėnų kovotojų nėra paslaptis . Tad pirmas Putino planas buvo išnaudoti situaciją ir atvest į Europą milijonus pabėgėlių , antras – pasprogdint , trečias – sukelt neapykantą savo valdžiai bei abejones dėl Europos ateities ir atvest į vadžią tokias kaip Lepen .Tikėtina , kad nemažai ir islamo kovotojų atvyko .Gal dabar į protą ateis ir Europos vadovai . Ane , Juze .

  • Taip ir yra: tai – “tolerancijos” visam kam pasekmė.

  • Pikc:

   Rasieja, be abejo, suinteresuota kuo didesniu chaosu eurosajūze konkrečiai ir visuose Vakaruose apskritai, ir to uluso chanas ch**lo lėktuvus į Siriją siunčia ne tik kovodamas dėl įtakos sferų Artimuosiuose Rytuose, bet ir siekdamas sėti dar didesnį chaosą – bet manyti, kad visas dabar vykstantis bardakas yra jo gudrus planas, tai pareikšti, kad jis vos ne galingiausias pasauly žmogus, jeigu jau savo planui įgyvendinti nusamdė ne tik vos ne visos Vakarų Europos valdžią (įskaitant vos ne labiausiai prie to plano įgyvendinimo prisidėjusią Merkel), bet ir nemažą dalį populiacijos. O gal jis tiesiog užnešė Vakaruosna neomarksizmo virusą, pavertusį krūvas žmonių (netgi aukščiausiuose postuose) apsiseilėjusiais snarglius trinančiais debilais, su idiotiška išraiška marmūzėse veblenančiais “refjudžys velkam”?

 5. Atgalinis pranešimas: Premjeras saugumo padėtį aptarė su vidaus reikalų ministru | Alkas.lt

 6. Atgalinis pranešimas: V. Sinica. Paryžiaus žudynių pamokos | Alkas.lt

 7. Atgalinis pranešimas: Po atakų Paryžiuje Lenkija pagal ES kvotas migrantų priimti nežada | Alkas.lt

 8. Atgalinis pranešimas: Pirmadienį Lietuvoje skelbiama tylos minutė teroro išpuolių Paryžiuje aukoms pagerbti | Alkas.lt

 9. Atgalinis pranešimas: R. Alaunis. Prancūzija aukoja žmones teroristams vardan karo Sirijoje | Alkas.lt

 10. Atgalinis pranešimas: V. Rubavičius. Kur Europą veda „Marselietė“? | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė