Dailininko V. Bogatyriovo meno darbuose atgyja arlekinai, batuotas katinas ir fėjos (nuotraukos) (0)

Parodos pav.

Parodos pav.

„Eglės“ galerijoje Kaune atidaryta dailininko Vladimiro Bogatyriovo paroda. Menininkui tą pačią dieną sukako 70 metų. Solidaus jubiliejaus proga laikinosios sostinės gyventojams ir svečiams pristatyti 36 nauji paveikslai, kuriuos visi norintys gali pamatyti iki gruodžio 5 dienos.

„Dailininkas Vladimiras Bogatyriovas akvarelės potėpiais kuria spalvingiausius personažus: jo paveiksluose atgyja arlekinai, batuotas katinas, fėjos ir net princesės. Menininko darbai primena knygų iliustracijas, kurios taip ir laukia, kol jų istorijos bus parašytos“, – apie parodą pasakoja menotyrininkė Eglė Mickutė.

Paveikslų herojai – tarsi šeimos nariai

Pats V. Bogatyriovas sako, kad sulaukti 70 metų – jam didelė šventė, o ši paroda asocijuojasi su prasmingai praleistu gyvenimu. Pasak autoriaus, ne veltui visi jo paveikslų herojai kažkur lekia, plaukia, važiuoja ar keliauja. Šis lėkimas į priekį ir nenoras stovėti vietoje – jo gyvenimo alegorija.

„Šią parodą galima laikyti autoportretine. Paveiksluose akvarele išlieti herojai primena mane ir mano gyvenimą, nes aš nuolat keliavau ir kažko siekiau. Pastaruoju metu ėmiau svajoti apie knygą, kurios viename puslapyje glūdėtų pasakų herojus, o kitame – trumpa istorija. Man labai patinka pasakos. Mano kuriami herojai išgalvoti, tačiau kiekvienas kuriame savo pasaulį, kurį maišome su realybe. Šie personažai man labai brangūs, jie tarsi šeimos nariai“, – pasakoja dailininkas V. Bogatyriovas.

Paroda autobiografinė

Pasak autoriaus, ši paroda – tai jo gyvenimo atspindys. Todėl 70 metų sulaukęs dailininkas šį kartą meno darbuose vaizdavo kiek vyresnius, barzda ir ūsais pasidabinusius personažus. Vienas iš darbų – „Gyvenimo ilgumo kelias“. Paveiksle pavaizduotas dailininkas, keliaujantis į plenerą ant avytės. Šis gyvūnas pasirinktas neatsitiktinai, mat šiemet, avies metais, autoriui sukako septyniasdešimt metų, o paveiksle atvaizduoti menininką gyvenime nuolat supantys daiktai.

„Iš visų parodoje pristatytų paveikslų labiausiai man patinka „Pleneras“, kuriame matyti ant miesto sėdintis ir tapantis dailininkas. Menininkas – milžinas, miestas – miniatiūrinis, bet jie dera ir atrodo harmoningai. Taip pat jaučiu didelį artumą savo paveikslų herojui Knyglui. Jis visuomet skaito ir skraido padebesiais. Aš taip pat svajoklis, ant žemės nusileidžiu kai esu priverstas, tačiau visuomet seku, kas dedasi aplink mane“, – apie savo paveikslų herojus pasakoja dailininkas.

Technika – šlapia akvarelė ir detalės

Bogatyriovas naudojasi retai Lietuvoje besutinkama akvarelės technika, kurios mokėsi Sankt Peterburgo, garsioje I. Repino dailės akademijoje. Dailininko teigimu, šis tapymo būdas suteikia daug galimybių – štai šlapia akvarele galima išlieti peizažus, kurta sklindantį rūką, parodyti plaukiantį ir susiliejusį vaizdą, o prireikus, galima ir tikslią detalę nupiešti.

Autorius sako, kad kuriant jam svarbios detalės, nes kiekvienas sukurtas paveikslo komponentas turi reikšmę, tad paveikslus patariama stebėti itin atidžiai. Kaip pavyzdį jis pateikia viename iš jo darbų figūruojantį milžino kostiumą. Kiekvienas rūbo elementas – iš skirtingos epochos. Pasak V. Bogatyriovo, skirtingų laikotarpių dalys buvo sujungtos ir tapo vientisu drabužiu.

Autorius taip pat mėgsta kurti peizažus. Kaip pats sako – jie momentiniai, užgniaužiantys kvapą. Dažnai tai gali būti rūko kepure padengtas ežeras, kylanti saulė ir kiti tą akimirką pagauti momentai. Šiuos nepakartojamus akimirksnius autorius stengiasi nupiešti per pusvalandį, nes ilgiau užtrukus per ilgai stovintis vanduo gali sugadinti piešinį.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė