Seimas svarstys Švietimo įstatymo pataisas dėl kompensacinių išmokų (0)

Mokytoja ir mokiniai_valstietis.lt

valstietis.lt nuotr.

Seimas svarstys Švietimo įstatymo Nr. 49 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-3517, kuriuo siūloma įteisinti kompensacines išmokas daug metų dirbusiems mokytojams.

„Vis dažniau Mokytojų profsąjungos kalba apie sudėtingas psichologines sąlygas apskritai darbe. Antras dalykas, daugelyje kaimo mokyklų mažėja darbo krūvis. Yra mokytojų, kurie dirba 2–3 valandos per savaitę, iš to žmonės negali išgyventi. Kažkaip jiems reikia padėti, pereiti į kitą darbą arba gyventi iki pensijos oriai. Ir trečias dalykas. Mes visi suprantame, kad, didindami pensinį amžių, mes vis didiname atitolinimą tarp mokytojo ir mokinio amžiaus, kuris tuo metu yra mokykloje. Kartais netgi būna dviejų kartų skirtumas, ir kitą kartą galbūt geriau, jeigu tas skirtumas ne taip gerai matytųsi.“, – pristatydamas projektą sakė Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys.

Teikiamu įstatymo projektu siūloma, mokytojams, dirbusiems mokinių ugdymo darbą ne mažiau kaip 30 metų ir norintiems išeiti iš darbo  iki jiems sukaks  pensinis amžius, jiems mokėti 6 bazinių socialinių išmokų dydžio kompensacinę išmoką (228 eurai). Mokytojai, turintys būtiną stažą, galėtų rinktis (t.y. turėtų teisę, o ne pareigą)  ar dirbti iki nustatyto senatvės pensijos amžiaus ar palikti darbo vietą ir gauti 6 bazinės socialinės išmokos dydžio  kompensacinę išmoką iki sukaks pensinis amžius.

Siūloma, kad pataisos, įsigaliotų 2016 m. sausio 1 d. Iki to laiko Vyriausybė turėtų priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Projektui po pateikimo pritarė 53, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 12 Seimo narių. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas. Numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – gruodžio 17 d. Taip pat nuspręsta kreiptis į Vyriausybę išvados.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė