Kokiu atlyginimu būtų patenkinti lietuviai? (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Nors nuo 2013 m. vidutinis mėnesinis atlyginimas kilstelėjo tik 52 eurais, lietuvių pasitenkinimas dabar jų gaunama alga išaugo ir ne itin nusileidžia net estams, kur vidutinis atlygis už darbą gerokai didesnis, teigia specialistų paieškos tinklapio cvmarket.lt specialistai.

„Apie tinkamą atlyginimą dirbančiųjų Lietuvoje teiravomės dar 2013-aisiais, – pasakoja tinklapio atstovė Raimonda Tatarėlytė, – per tą laiką minimali mėnesio alga ūgtelėjo 35 eurais, o vidutinis Lietuvos ūkyje (be individualių įmonių) uždirbamas netto  atlyginimas pasistiebė nuo  501,36 EUR užpernai metų pirmą ketvirtį iki 553,8 EUR šių metų balandį-birželį. Paklausti apie tinkamą atlyginimą dabar, lietuviai savo darbo atlygiu pasirodė esantys patenkinti kiek labiau nei prieš dvejus metus.“

Jei 2013-aisiais vos ne pusė iš apklaustų teigė, kad juos visiškai tenkintų tik dvigubai ar daugiau padidintas tuometinis jų atlyginimas, tai šiemet taip stipriai nusivylusių savo uždirbamais pinigais beliko tik 28,5 proc. Tiesa, didžiausia dalis apklaustųjų ir prieš dvejus metus, ir dabar laikėsi nuomonės, kad iki „pilnos laimės“ jiems trūksta 50 proc. didesnio darbo užmokesčio. Tokių šiemet buvo 28,6 proc.

Labiausiai per dvejus metus pagausėjo dirbančiųjų, teigiančių, kad iki tinkamo atlyginimo jiems trūksta 20 proc.(+9,1 proc., lyginant su 2013 m.). Norinčių, kad alga augtų 40 proc. buvo daugiau 7,6 proc., o tokių, kuriuos dabartinė alga beveik tenkina (galėtų didėti nebent dešimtadaliu) priskaičiuota 4 proc.”

„Mūsų kaimynams estams jų atlyginimai patinka beveik taip pat kaip ir lietuviams, – teigia tinklapio atstovė, –  nors šių metų antrą ketvirtį vidutinis mėnesio netto atlyginimas Estijoje siekė 871 eurą, o minimali mėnesio alga buvo 390 eurų. Estų, stipriai nepatenkintų savo dabartiniu atlygiu, t.y. norinčių, kad jis padidėtų dukart ir daugiau, priskaičiuota panašiai kaip Lietuvoje – 29 proc. Didžiausia dalis apklaustųjų (22 proc.) sakė būsiantys patenkinti, jei atlyginimas išaugtų 25 proc. Beveik tiek pat susirinko ir 50 proc. padidinimo šalininkų. Dabartinė alga beveik tenkina (užtektų 5–10 proc. padidėjimo) 9 proc. Estijos dirbančiųjų.“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė