Į Lietuvą vėl atvyko 15 ukrainiečių vaikų (0)

ukrainos vaikai_rengeju nuotrĮ Vilniaus lietuvių namus lydimi mokytojo šiandien atvyko penkiolika nuo karo neramumų nukentėjusių ukrainiečių vaikų iš Luhansko ir Donecko sričių. Kad jie galėtų gyventi ir mokytis Lietuvoje, Švietimo ir mokslo ministerija šiemet yra numačiusi skirti 25 300 eurų. Šiemet Lietuva ukrainiečiams nupirko ir kelionės bilietus.

Vilniaus lietuvių namuose jie mokysis atskiroje klasėje. Visus vaikus, kurie mokysis ir gyvens Lietuvoje, atrenka patys ukrainiečiai.

Pernai spalio mėnesį taip pat buvome sulaukę 16 vaikų ir dviejų mokytojų iš Ukrainos. Ukrainos valstybės siunčiamų vaikų ir mokytojų iš Donecko ir Luhansko sričių mokymą ir apgyvendinimą Lietuvoje taip pat organizavo Švietimo ir mokslo ministerija. Visi vaikai buvo iš daugiavaikių šeimų, kurios per karą neteko namų. Iš 16 vaikų 4 šiais mokslo metais pasiliko Lietuvoje ir mokosi lietuvių kalbos. Iš viso Vilniaus lietuvių namuose šiuo metu mokosi 22 ukrainiečių vaikai. Didžiuma jų atvyko su tėvais, dėl karo pasitraukusiais iš Ukrainos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė