Vaikų piešti kunigaikščiai ir valdovai keliauja į konkursą „Piešiam!“ (0)

Kęstutis

Kęstutis. Tito Makausko iš Širvintų raj. Gelvonų vidurinės mokyklos piešinys | rengėjų nuotr.

Kasmet organizuojamame ir gilias tradicijas turinčiame konkurse kviečiami dalyvauti 5–18 metų vaikai. Mokyklų atstovų pageidavimu, konkurso laikas pratęstas keliomis dienomis – darbus vaikai gali siųsti ne iki lapkričio 16 d. (kaip buvo skelbta anksčiau), o iki lapkričio 18 dienos. Konkurso organizatoriai jau sulaukė daugiau kaip 1 000 darbų, o šiomis dienomis kasdien jų gaunama po kelis šimtus. Dalį konkursui „Piešiam!“ pateiktų darbų galite pamatyti čia.

Į nacionalinio  būstinę jau keliauja iškiliausi Lietuvos valdovai ir kunigaikščiai. Juos piešia konkurse dalyvaujantys 5–18 m. vaikai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Šiemet konkurso tema – „Viduramžių Lietuvos valdovai ir Lietuvos didieji kunigaikščiai“. Teptukais ir kitais dailės reikmenimis dalyviai gali darbuotis dar savaitę – komisijai darbus būtina pateikti iki lapkričio 18 dienos.

Dalyviai bus skirstomi į keturias amžiaus grupes, o iš kiekvienos grupės komisija atrinks po 10 darbų, kurių autoriai bus pakviesti piešti finale. Lapkričio 26 d. Vilniuje vyksiantis finalas organizuojamas išskirtinėje aplinkoje – Nacionalinėje dailės galerijoje, kur eksponuojami didžiųjų Lietuvos ir pasaulio menininkų darbai.

Vytautas Didysis

Vytautas Didysis. Gabijos Radzevičiūtės iš Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos piešinys | rengėjų nuotr.

Pasak Dailės mokytojų asociacijos prezidento Rimanto Kisieliaus, konkursas pažadina vaikų kūrybiškumą ir yra laukiamas visos bendruomenės – piešimą mėgstančių vaikų ir jų mokytojų: „Paprastai konkursai yra atsitiktiniai, o „Piešiam!“ jau įgavo pagreitį ir rengiamas kasmet. Savarankiškai vaikai dažniausiai nesigilina į praeities įvykius, o šiemet konkurso tema kviečia keliauti laiku. Taip skatinama domėtis ir istorija, ir daile.“

Jam pritaria ir šiemet darbus vertinantis Vilniaus dailės akademijos profesorius emeritas Juozas Galkus: „Šio konkurso nauda yra dvejopa. Norėdami dalyvauti konkurse vaikai domėsis Lietuvos istorija, kunigaikščiais ir valdovais, kaip jie atrodė, kada valdė, kokiais darbais pasižymėjo mūsų šalies istorijoje. Antroji teigiama konkurso pusė – skatinti meninę saviraišką. Juk dalyviai peržiūrės kitų dailininkų darbus ir savotiškai juos interpretuos, perleis per savo ego ir išreikš savaip.“

Pasak konkurso idėjos autoriaus Artūro Tumino, bendrovės „Biuro pasaulis“ generalinio direktoriaus, moksliniais tyrimais įrodyta, kad mokomųjų dalykų integracija padeda vaikams įsiminti ugdomąją medžiagą, skatina domėtis papildomai. Todėl buvo nutarta paakinti vaikus sugrįžti į didžius Lietuvos istorijos laikus ir nutapyti iškiliausius jos valdovus bei didžiuosius kunigaikščius.

„Šiandienos aktualijų kontekste itin svarbu ugdyti istorinę savimonę, paskatinti vaikus atsitraukti nuo išmaniųjų prietaisų ir išreikšti savo fantaziją bei mintis meniškai, atrasti naujų kūrybos technikų. Kasmet sulaukiame daug darbų. Pernai konkursui „Piešiam!“ buvo atsiųsta daugiau kaip 3 000 piešinių“, – sako A. Tuminas.

Konkursą organizuoja raštinės, biuro ir kompiuterinės technikos bei verslo dovanų prekybos bendrovė „Biuro pasaulis“, Dailės mokytojų asociacija, dažų ir kitų dailės reikmenų gamintoja „Colorino kids“.

Finalinio konkurso etapo nugalėtojams bus įteikti vertingi prizai. Be to, 50 ugdymo įstaigų bus apdovanotos „Colorino kids“ dailės reikmenimis. Šiuos laimėtojus organizatoriai atrinks atsitiktinės atrankos keliu iš visų konkurse užsiregistravusių ir dalyvaujančių ugdymo įstaigų.

Nuotraukose – šiemet konkurse dalyvaujantys darbai: Širvintų raj. Gelvonų vidurinės mokyklos moksleivio Tito Makausko piešinys „Kęstutis“ ir Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos moksleivės Gabijos Radzevičiūtės (9 m.) darbas „Vytautas Didysis“.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Menas, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė