Pritarta Vidaus reikalų ministro siūlomai VSAT pertvarkai (0)

VSAT nuotr.Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio siūlomoms Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) struktūrinėms reformoms, kurios leis sumažinti valdymo išlaidas, padidinti darbuotojų atlyginimus, kelti jų motyvaciją, gerinti išorės sienos apsaugos aprūpinimą materialiniais ir žmogiškaisiais ištekliais bei didinti pačios valstybės sienos apsaugą, rašoma Vyriausybės pranešime.

„Reforma apima ne vieną VSAT padalinį, tačiau viešojoje erdvėje kalbama kone išimtinai tik apie Lazdijų rinktinę. Taip, pati rinktinė bus naikinama, tačiau jai priklausančios penkios užkardos, kuriose dirba pasieniečiai, gaudantys kontrabandininkus, nelegalus bei kitus pažeidėjus, ne tik išliks, bet ir bus stiprinamos. Būtent šie pareigūnai yra svarbiausia grandis – ne rinktinėje sėdintys valdininkai, kurie su fizine sienos apsauga neturi nieko bendro“, – sako vidaus reikalų ministras S. Skvernelis.

Jis pabrėžia, jog panaikinus dalį šiuo metu Lazdijų rinktinei priklausančių pareigybių per metus planuojama sutaupyti po 650–675 tūkst. eurų darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms. Šios lėšos bus skirtos likusių pasieniečių atlyginimų didinimui, darbo sąlygų gerinimui, techniniam aprūpinimui ir kitoms būtinoms reikmėms.

Daugiausia diskusijų politikams kilo dėl Lazdijų rinktinės, kur planuojama naikinti 55 pareigybes.

Šiuos planus sukritikavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, teigdama, jog, nors iš principo neprieštarauja pertvarkai, ji gali būti skubota, atsižvelgiant į augančius migrantų srautus per Lietuvos vidines ES sienas su kaimynėmis Lenkija ir Latvija.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė