Diskusija dėl Lietuvos piliečių pavardžių rašybos: A.Smetona prieš G.Songailą (video) (21)

smetona-songaila-alkas.lt-koliazas

Antanas Smetona ir Gintaras Songaila | Alkas.lt koliažas

Lapkričio 9 d.  „Žinių radijo“ laidoje „Politikų ložė“ dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos Respublikos oficialiuose dokumentuose diskutavo visuomeninės Lietuvos piliečių iniciatyvinės grupės „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“ narys Gintaras Songaila ir šios iniciatyvos priešininkas Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanas Antanas Smetona.

Iniciatyvinė grupė  „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“ siūlo įtvirtinti, kad pagrindiniame asmens dokumentų puslapyje įrašus būtų galima rašyti tik lietuvių abėcėlės raidėmis, įrašai nevalstybine kalba galėtų būti daromi tik papildomų įrašų puslapyje arba asmens tapatybės kortelės antroje pusėje.

Dabar jau aišku, kad iniciatyvinė grupės surinko beveik 70 000 parašų ir Seimas privalės svarstyti visuomenininkų siūlymą.

Įstatymas numato, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) per 15 dienų turi padaryti išvadą, ar yra surinktas reikiamas skaičius piliečių parašų. Tad tokia išvada šiuo atveju VRK turėtų paskelbti ne vėliau kaip iki lapkričio 19 d.

Žiūrėkite laidos „Svetimvardžių rašymas nielietuviškomis raidėmis – prisitaikymas prie kintančios realybės ar valstybinės kalbos niokojimas?“ vaizdo įrašą čia:

Kategorijos: Garsai, Kalba, Kultūra, Lietuvos kelias, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė