Pirmoji saksofono muzikos ir džiazo šventė Plungėje (0)

Petras Vyšniauskas | Martin Mauerboeck nuotr.

Petras Vyšniauskas | Martin Mauerboeck nuotr.

Lapkričio 21 d. Plungės kultūros centre karaliaus džiazas ir nepaprastai viliojanti, įtraukianti ir užburianti saksofono muzika. Tą dieną Plungės kultūros centras pirmą kartą Plungėje organizuoja Respublikinį Petro Vyšniausko saksofonininkų festivalį-konkursą.

Nuo 11 val. koncertuos jaunieji saksofono muzikos atlikėjai iš Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Kretingos, Gargždų ir kitų Lietuvos miestų.Nuo 14.30 val. savo muzikines kompozicijas pristatys jau patyrę saksofono muzikos meistrai ir būsimieji muzikos profesionalai iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Klaipėdos universiteto Menų akademijos bei profesionalių šalies meno kolektyvų. Konkurso-festivalio metu bus surengtas seminaras pučiamųjų muzikos atlikėjams ir pedagogams „Pučiamųjų muzika: praktinė problematika ir lūkesčiai“. Seminarą ves Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas dr. Robertas Beinaris.

Konkurso laureatai bus apdovanoti solidžiais piniginiais prizais, o jų meistriškumą vertins kompetetinga vertinimo komisija. Vertinimo komisijos pirmininkas – profesorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas P. Vyšniauskas, komisijos nariai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas dr. R. Beinaris, Klaipėdos universiteto Menų akademijos docentas A. Kilis, Kauno valstybinės filharmonijos meno vadovas, kompozitorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas V. Bartulis ir kiti muzikos profesionalai.

Svarbiausiu dienos įvykiu turėtų tapti vakaro koncertas, įvyksiantis 18 val. – tai „Saksofono serenados“. Šiame koncerte dalyvaus Lietuvos jaunimo kamerinis orkestras, diriguojamas Ričardo Šumilos. Koncerte garsiausių pasaulio kompozitorių M. Ravelio, I. Stravinskio, M. Faure, V. Bartulio, S. Barberio klasikiniai kūriniai, susipynę su Ch. Parkerio įgrotais džiazo muzikos standartais. Koncerto solistas – saksofono muzikos virtuozas Petras Vyšniauskas, kurio sopraninis saksofonas geba kalbėti, dainuoti, šaukti, raudoti ar čiulbėti.

Pirmoji saksofono muzikos šventė įvyksianti Plungėje – tai vienintelis šalyje tokio pobūdžio muzikinis projektas, draugėn sukviesiantis visos šalies saksofonininkus. Projekto vadovas ir idėjos autorius – Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. Šios muzikos šventės globėjas – pats saksofono ir džiazo maestro Petras Vyšniauskas. Projekto piniginių prizų steigėjai ir veiklų rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, „Vičiūnų“ įmonių grupės bendraturtis Liudas Skierus ir Plungės rajono savivaldybė. Rengiant šį unikalų projektą jo pagrindiniai rengėjai – Plungės kultūros centras – bendradarbiauja su Klaipėdos universiteto Menų akademija ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė